středa 13. listopadu 2019 Tibor

Drbna

Dílo, které nezapomíná. Olomoucký orloj a jeho paměť

Patří mezi jednu z dominant Olomouce, ale víme o něm dost? Na mysli mám Olomoucký orloj, jednu z památek odrážející v sobě historii města od temného středověku až po dělnickou současnost. Pojďme se podívat na příběh radničního orloje.

Hledáme páníčka #90: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

Opuštěných mazlíčků bohužel neubývá a jen málo lidí si chce vzít zvířátko z útulku. Přestože jsou tak roztomilí a krásní jako tato trojka. Nenajdeme jim domov?

SOUTĚŽ: Tomáš Klus tento týden dvakrát zahraje v Olomouci. Vyhrajte lístky na páteční koncert!

Tomáš Klus přijede koncertovat v rámci svého turné s názvem #prostekoncertvklubu do olomouckého Sklubu. Díky obrovskému zájmu jej uvidíme dokonce dva večery po sobě.

NA ROZTRHÁNÍ: Byl to fakt porod!

sobota, 31. března 2018, 19:00Blogy

NA ROZTRHÁNÍ: Byl to fakt porod!

„Dobrý den, já jsem Jana, porodní asistentka, došlo k výměně služeb,“ představuje se mi příjemná paní. Doteď jsem porodní asistentku téměř nepotřebovala, ve sprše mi to šlo dobře. „Půjdeme se podívat, jak to postupuje,“ přemísťuji se na porodní...

RECEPT: Víte, proč se na Velikonoce peče zrovna beránek?

K Velikonocům - nejdůležitějším křesťanským svátkům - neodmyslitelně patří pečení beránka. Proč se ale peče zrovna beránek? Jaká je jeho symbolika? A co dělat pro to, aby se hospodyňkám povedl na jedničku? 

MATKA NA TAHU: Nejdřív góóól a až pak máma

středa, 28. března 2018, 21:00Blogy

MATKA NA TAHU: Nejdřív góóól a až pak máma

S mužem máme jasno. Teda ne oba dohromady, ale každý zvlášt. Což může být do budoucna docela problém, řekla bych. Z našeho ročního Josefa bude hokejista, tvrdí manžel. Brankář, abych byla úplně přesná, a aby muž při čtení této věty neprotočil...

Hledáme páníčka #89: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

Vigo, Dargo a Peron, to je trojice dnes představovaných pejsků, kteří se hlásí o vaši pozornost. Hledají nový domov, páníčka i páničku.

Chybí tu hlava, která by klub řídila, říká k Sigmě její bývalý manažer Rak. Teď chce pomoci Baníku

Do Ostravy to z Hané není daleko. Zvláště pokud se vydáte fotbalovou cestou, vzdálenost mezi Baníkem a Sigmou je pak při pohledu do historie vlastně mizivá. Ostravané míří do Olomouce a zase naopak. Tak, jako například naposledy Martin Rak. V...

DRBNA HISTORIČKA: Veděli jste, že měla Olomouc v parku svůj vlastní velký vodopád?

Jak by se vám líbila představa, kdyby z hradeb ve městě stékal do parku vodopád? Možná se to dnes jeví jako neřešitelná věc, ale ještě před třiceti roky se návštěvníci Bezručových sadů skutečně mohli schladit pohledem na umělý vodopád.

S Drbnou do formy #4: Slabý ruce

neděle, 25. března 2018, 19:00Blogy

S Drbnou do formy #4: Slabý ruce

Když jsou slabý ruce, musí se na tom makat. A když nejde tělo k hrazdě, musí hrazda k bradě. Kouč Petr Osina mi naordinoval cvičení s expandérama, tak jsme si o tom popovídali, protože je to podle mě docela zajímavý.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.