středa 23. září 2020 Berta

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Olomucium #6 Pozdravit je slušnost

Kdo si myslel, že ona poslední slova „Musíme se sebou něco " byla jen tak do větru, ten se setsakramentsky mýlil! Ledva propustili Filipa z nemocnice s první laboratorně potvrzenou rýžovou intoxikací zahájili jsme dlouhodobý proces přeměny pivních cechů.

Rozhodli jsme se tedy, že "oprášíme" Multi-sport kartičky, které nosíme oba dva v peněžence a začneme je konečně používat k jejich původnímu účelu. Zatímco dříve jsme pořádali Tour de Beer po okolních putykách, tento týden jsme se rozhodli navštívit vždy jiné sportoviště, abychom si našli to správné prostředí pro naši proměnu. Ze strachu ze skryté reklamy (a taky trochu z nakládačky od anabolických bezkulkáčů) jsem raději všechny posilovny přejmenoval tak sofistikovaně, že je nikdy nikdo nemá šanci poznat.

Jako první jsme navštívili DollarGym a hned u vstupu nás zaskočila jedna podivuhodnost. I když jsme jeden po druhém přišli přímo k obsluze za pultem recepce a slyšitelně jsme slečnu z očí do očí pozdravili, jen na nás bez jakékoliv reakce hleděla. Dokonce jsme chvíli pozorovali i další nově příchozí sokoly zpovzdálí, jak slušně pozdraví, ale nic. Jako by byli vzduch. Až později nám kluci u činek vysvětlili, že většina holek na baru vyhrála před deseti lety Bikini-fitness a úplně přesně si neuvědomují,...že to bylo už před deseti lety. 

Po druhém dni, který jsme strávili se stoprocentním nasazením v saunovém světě jsme se rozhodli vyzkoušet OutFitness. To je relativně mladá posilovna, na které je super, že si v ní nepřipadáte jako ve výkladní skříni u hlavní dopravní tepny. Po příchodu jsme si sice chvíli mysleli, že jsme vešli do ordinace dermatologie soustředíce se na boj proti trudovitosti, ale jinak jsme byli nadšeni, že nás všichni slušně pozdravili, jako by si uvědomovali, že pobírají plat díky nám a naše postavy se pomalu tvarovaly v ideální proporce.

Inu TrendGym, který jsme i vzali na paškál po dalším dni relaxu v páře, v čemž jsme se mimochodem zdokonalili na zcela profesionální úroveň, je úplně jiná liga! Pozdraví Vás nejen recepční, ale i trenéři a dokonce i uklízečky, které tam podlahu šůrují non-stop. Nejvíce jsme ocenili možnost sledování televize při šlapání na kole.

Že nás to nejlepší teprve čeká jsme však zjistili až další den. Luxusní prostředí vyšší společnosti je Alfou i Omegou a na cvičení to jde hned poznat. Dopoledne se to tu sice promění na drahou družinu dětí olomoucké smetánky a ani s maskulinním pozdravem "Čus borci..." v šatně nepochodíte, ale jinak je to jasný vítěz. V téhle posilovně nás zdravili dokonce i posilovací stroje! Většinu z nich si bylo možno spárovat pomocí free appky s jabkem a za pár chvil po mě z displaye řval můj nový osobní trenér. Maximální váhy, opakování, progrese, grafíčky, zůstatky - všechno jsem měl jako na dlani! Škoda, že se mi ho nepodařilo už nikdy vypnout a tak po mě do dnes řve, klidně i o půlnoci, že už jsem se dlouho nepohnul, tak ať si udělám alespoň padesát dřepů.

To jsem ale odbočil. Po náročném cvičení jsme se odebrali do Wellness zóny v přízemí. Tam už Multi-sport karta pochopitelně neplatí, ale stačí získat zelený náramek třeba z jiného sportoviště, Aliexpressu, či od milenky co dělá za barem a rázem máte členství v hodnotě pěti táců.

Že mi tenhle podvod neprojde jen tak bez následků jsem vnitřně cítil už od počátku. Sotva jsem při návštěvě mramorové toalety se splachovadly na zlatých řetízcích otevřel dveře, pohybové čidlo osvěžovače vzduchu mě zbystřilo a pustilo mi mi dávku přímo na oko.

"Kurva! Sejmul mě John Air Wick!" svíjel jsem se na vlhké mramorové podlaze s dlaní přes oko.

Tohle asi nebude nic pro nás, shodli jsme se nakonec nad sklenkou vína v nedaleké vinárně. Ale pokus se cenní...

Autoři

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.