úterý 18. května 2021 Nataša

Olomoucký Veggie Fest letos připraví akci zaměřenou na Vánoce, konat se bude v Atriu Konviktu

Nezisková organizace Vegan Olomouc, která v posledních letech pořádá oblíbený Veggie Fest, připravuje svou první akci speciálně zaměřenou na vánoční svátky. Návštěvníci budou moci vegetariánská jídla ochutnávat 30. listopadu v Atriu Konviktu.

Festival příchozím nabídne nejrůznější sladká i slaná jídla rostlinného původu, rukodělné výrobky z eticky i ekologicky nezávadných materiálů a zároveň také několik workshopů, během nichž si každý návštěvník může vyrobit vánoční dárky pro své blízké. Olomoucký festival tohoto zaměření mívá vždy vysokou účast a na akci nutně nechodí pouze vegani a vegetariáni.

Mezi stálice prodejců letos přibudou i někteří nováčci - ze Slovenska kupříkladu dorazí foodtruck "Vegan Food on Wheels" s širokým repertoárem tradičních česko-slovenských pokrmů v rostlinných verzích. Úplně poprvé se na akci představí také nově vzniklé brněnské bistro Green Leaves, jež se specializuje na světovou kuchyni. „Naším cílem je Olomoučanům ukázat, že rostlinná strava je sice ekologičtější než ta konvenční, ale zároveň se jí chuťově minimálně vyrovná“ uvádí Lucie Mokrá, organizátorka akce.

Vstupné činí 40 korun, akce proběhne od 9:00 do 18:00 v Uměleckém centru UP (prostory Atria).

Veganství podle organizátorů není jen záležitostí gastronomickou, nýbrž je to životní styl, který se promítá i do jiných oblastí. Na akci se proto návštěvníci budou moci seznámit s ekologicky šetrnou veganskou kosmetikou, která nebyla testována na zvířatech. K adventnímu období patří i punč, který na akci nebude chybět. Jelikož se ale pořadatelé drží hesla "zero waste", motivují účastníky k tomu, aby si přinesli vlastní nádoby na jídlo a pití. 

 

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky vegetariánství, festival, životní styl, Olomouc, konvikt

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.