sobota 31. října 2020 Štěpánka

Zájem o plošné testování na onemocnění covid-19 je obrovský, testovat se nechal i hejtman Okleštěk

Na třech místech regionu – v Uničově, Litovli a přímo v Olomouci se lidé zapojili do dobrovolného testování na onemocnění covid-19. Epidemiologové tak získají cenná data o kolektivní imunitě a lékaři například materiál, který může sloužit vývoji vakcíny proti koronaviru. Mezi prvními se nechal otestovat hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk

Stejně jako v případě roušek i zde se naplno projevila solidarita lidí. Zájem o testování je mimořádný, což je dobře, protože čím více dat získáme, tím lepší informace o koronaviru budeme mít,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Do historicky unikátního plošného testování kolektivní imunity se hlásí lidé, kteří netrpí klinickými příznaky onemocnění – nemají například zvýšenou teplotu nebo kašel. Samotný odběr vzorků probíhá od pátku 24. dubna. Předpoklad je, že se do screeningu zapojí zhruba sedm tisíc lidí, mezi nimi i zástupci místních samospráv nebo zdravotnických zařízení, ale také samotní epidemiologové či hygienici.

V každém ze stanů na jednotlivých místech zajišťuje odběr třicítka zdravotníků. Další lidé se podílí na zpracování výsledků. Pomáhá nám také armáda,“ sdělil ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny Marián Hajdúch.

Podrobnosti k testování na covid-19 a všechny další informace o koronaviru nabízí webové stránky KRAJPOMAHA.CZ.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva | Foto Krajský úřad Olomouckého kraje

Štítky Koronavirus, covid-19, testování, prošlé testování, pandemie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.