neděle 7. června 2020 Iveta

Počet nakažených koronavirem se v kraji od soboty nezvýšil

V Olomouckém kraji zůstává počet nakažených novým typem koronaviru na 731, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Počet se nezvýšil od soboty, kdy stejně jako v pátek přibyl jediný nemocný. Nevzrostl ani počet uzdravených, stále je jich 586, uvedli hygienici. Aktuálně má tak pozitivní test na covid-19 v kraji 145 lidí.

Ministerstvo zdravotnictví eviduje počet nakažených od počátku pandemie vyšší, údaje zahrnují všechny nemocné s trvalým bydlištěm v kraji. Hygienici registrují 714 potvrzených případů od počátku pandemie. Dosud bylo testováno zhruba 16.000 lidí, uvedl kraj.

Za poslední týden se statistiky onemocnění v kraji zvyšují nepatrně. Minulé pondělí přibyly po třídenní přestávce další tři potvrzené případy nákazy novým koronavirem, celkem jich tehdy bylo od začátku epidemie registrováno 717. Nové případy během uplynulého týdne pocházely především z Prostějovska, kde se nakazila více než desítka zaměstnanců mlékárny v Otinovsi, která je nyní uzavřená. V pátek však už přibyl pouze jeden případ, stejně jako v sobotu.

Podle údajů krajské hygienické stanice je nejvíce případů dlouhodobě na Olomoucku, kde jich je 534. Na Prostějovsku je od počátku pandemie registrováno 74 onemocnění, na Šumpersku 47, na Přerovsku 48 případů a na Jesenicku 11.

V celém Česku je od počátku pandemie k dnešnímu večeru evidováno 8527 případů nákazy, z toho 5633 vyléčených. V souvislosti s nemocí zemřelo dosud 297 lidí, z toho 17 z Olomouckého kraje.

Autoři | Foto Vít Hassan

Štítky ČR, koronavirus, Olomoucký kraj, vir, počet

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.