neděle 7. června 2020 Iveta

V kraji nepřibyl od soboty žádný nakažený koronavirem

V Olomouckém kraji zůstává počet nakažených novým typem koronaviru na 731, uvedlo dnes večer ministerstvo zdravotnictví. Počet nákaz se nezvýšil od soboty, kdy stejně jako v pátek přibyl jediný nemocný. Počet uzdravených vzrostl z pondělních 595 na 621, vyplývá z údajů krajského úřadu.

Ministerstvo zdravotnictví eviduje počet nakažených od počátku pandemie vyšší, údaje zahrnují všechny nemocné s trvalým bydlištěm v kraji. Hygienici registrují 714 potvrzených případů od počátku pandemie. Dosud bylo testováno zhruba 16.000 lidí, uvedl kraj.

Za poslední týden se statistiky onemocnění v kraji zvyšují nepatrně. Minulé pondělí přibyly po třídenní přestávce další tři potvrzené případy nákazy novým koronavirem, celkem jich tehdy bylo od začátku epidemie registrováno 717. Nové případy v uplynulém týdnu pocházely především z Prostějovska, kde se nakazilo přes deset zaměstnanců mlékárny v Otinovsi, která je nyní uzavřená. V pátek přibyl pouze jeden případ, stejně jako v sobotu.

Podle údajů krajské hygienické stanice je nejvíce případů dlouhodobě na Olomoucku, kde jich je 534. Na Prostějovsku je od počátku epidemie registrováno 74 onemocnění, na Šumpersku 47, na Přerovsku 48 případů a na Jesenicku 11.

V celém Česku je od počátku pandemie k dnešnímu večeru evidováno 8630 případů nákazy, z toho 5725 vyléčených. V souvislosti s nemocí zemřelo dosud 302 lidí, z toho 17 z Olomouckého kraje.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nakažení, kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.