úterý 19. ledna 2021 Doubravka

V Olomouckém kraji rychleji přibývá nákaz koronavirem

V Olomouckém kraji za poslední týden přibylo 32 potvrzených nákaz novým typem koronaviru, celkem jich je od počátku epidemie k dnešnímu poledni evidováno 862. Tempo růstu počtu se zrychlilo, o týden dříve v regionu přibylo 12 nákaz. Vyplývá to z údajů krajského úřadu.

V Olomouckém kraji se z nemoci covid-19 dosud vyléčilo 717 lidí, aktuálně je tak nemocných 145 lidí s potvrzenou nákazou. Minulý týden v pátek jich bylo 122. Nově potvrzených nákaz v posledních týdnech přibývá rychleji, než roste počet uzdravených.

První potvrzený případ nákazy novým koronavirem úřady v Olomouckém kraji oznámily 10. března. První vyléčený pacient infekční oddělení Nemocnice Prostějov opustil 23. března a v následujících týdnech se počet uzdravených začal zvyšovat. Nejvíc aktuálně nemocných bylo v Olomouckém kraji evidováno 11. dubna, kdy jejich počet činil 525. Následně začal klesat a v závěru dubna jich bylo méně než 300. Do konce května se počet nemocných v Olomouckém kraji snížil na 53.

Na začátku června se ale úbytek nemocných zastavil a křivka se vydala směrem vzhůru, přičemž 10. června počet nemocných v Olomouckém kraji překročil stovku a dál se postupně zvyšuje. Naopak uzdravených přibývá jen pozvolna. Na začátku června hygienici v kraji registrovali 670 vyléčených a do dnešního dne se jejich počet zvýšil na 717.

Na druhou strunu v kraji v červnu přibylo zhruba 130 potvrzených nákaz. Hygienici v Olomouckém kraji v posledních týdnech zaznamenali sedm lokálních ohnisek nákazy covid-19. Nový typ koronaviru se začal šířit v domově pro seniory, klášteře, stavební firmě, tiskárně a zaznamenán byl i na dvou školách. Dalšímu rychlému šíření zabránila karanténa lidí, kteří s infikovanými přišli do styku.

V přepočtu na 100 tisíc obyvatel Olomouckému kraji patří s počtem 140 případů čtvrtá pozice za Prahou, v níž na 100 tisíc obyvatel připadá 187 nakažených. Následuje Moravskoslezský kraj se 185 nakaženými na 100 tisíc obyvatel a Karlovarský kraj se 166 nakaženými na 100 tisíc obyvatel. V souvislosti s nákazou covid-19 v Olomouckém kraji od začátku epidemie zemřelo 21 lidí.

Autoři | Foto Vít Hassan

Štítky koronavirus, nákaza, olomouc, kraj, ohnisko, přírůstek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.