neděle 16. ledna 2022 Ctirad

K rektorovi pro vakcínu. Univerzita nabízí očkování proti covidu v unikátních prostorách

Pracovna rektora se promění na aplikační místnost vakcíny proti covidu, z historických zasedacích sálů budou čekárny. Univerzita Palackého připravila speciální akci pro studenty a zaměstnance, kterým nabízí očkování pod dohledem nejvyššího představitele školy a lékaře Martina Procházky.

Očkování přímo v prostorách druhé nejstarší univerzity v České republice se bude konat 13., 14. a 20 prosince, zájemci z řad studentů a zaměstnanců školy se na termíny mohou registrovat online.

Na průběh očkování odborně dohlédnou dva lékaři olomoucké fakultní nemocnice – rektor Martin Procházka a prorektor pro komunikaci a studentské záležitosti Vít Procházka.

„Samotnou aplikaci vakcíny budou provádět praktické a všeobecné sestry z Fakulty zdravotnických věd UP,“ podotkl mluvčí Univerzity Palackého Egon Havrlant a doplnil: „Zájemci si navíc budou moci prohlédnout nejen rektorovu pracovnu, ale i historické prostory velké a malé zasedací místnosti rektorátu, které při této příležitosti poslouží jako čekárny před aplikací očkovací látky Comirnaty od firem Pfizer/BioNTech i po ní.“

Univerzita má 4000 zaměstnanců a 23 000 studentů. Před zářijovým začátkem semestru škola zjišťovala proočkovanost proti covidu-19 u studentů a zaměstnanců prostřednictvím anonymního dotazníku. Podle zástupců UP z 9400 vyplněných dotazníků vyplynulo, že aplikaci alespoň jedné dávky vakcíny podstoupilo 80 % respondentů.

Bonus k výplatě i další benefity. Meopta motivuje zaměstnance k očkování proti covidu

Finanční odměny v různých formách nabízí přerovská firma Meopta i další podniky v regionu svým zaměstnancům za to, že se nechají naočkovat proti novému typu koronaviru. Přední výrobce optickomechanických přístrojů plánuje zřídit také očkovací...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Vojtěch Duda, Univerzita Palackého Olomouc

Štítky Zdraví, koronavirus, covid-19, očkování, Univerzita Palackého, rektor, rektorát, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.