středa 1. dubna 2020 Hugo

Zfetovaný muž se pokusil zavraždit svou přítelkyni. Poté co ji pobodal, vyskočil z okna

Z trestného činu opilství se ode dneška zodpovídá před olomouckým krajským soudem Marek Vašků. Podle obžaloby se sám vlastní vinou uvedl užitím drog do nepříčetnosti a v tomto stavu se pokusil zabít svou přítelkyni.

Útočníkovi hrozí deset let ve vězení

V toxické psychóze zasadil mladé ženě několik ran nožem, dívka málem vykrvácela. Pomoc jí zavolala matka obžalovaného, přežila jen díky včasnému zásahu lékařů. Vašků svého jednání u soudu litoval, hrozí mu až deset let vězení. Kvůli nepřítomnosti psychiatra se bude soud případem zabývat v odročeném jednání.

Čin se odehrál loni den před Vánocemi ve Valašském Meziříčí poté, co si muž opakovanou dávkou pervitinu přivodil stav intoxikace. Zámečník, který pracoval na montážích v Dánsku, se svou přítelkyní v té chvíli chystal v bytě v panelovém domě salát a kapra. „Ve chvíli psychické poruchy, kdy došlo k zásadním porušením kontaktu s realitou a kdy nemohl rozpoznat protiprávnost svého jednání, zaútočil na svou přítelkyni masivním nožem," uvedla státní zástupkyně Alice Ondrášková.

Žena byla pobodána a utrpěla masivní krvácení

Ženu opakovaně bodal do hrudníku a do jiných částí těla. Poranil jí játra, žaludek, ale i plíce, utrpěla masivní krvácení. „Svého jednání zanechal až poté, co se tomu snažila zabránit svědkyně incidentu. Jen díky včasné péči nedošlo k úmrtí poškozené," dodala žalobkyně. Obžalovaný svůj čin odsoudil. Uvedl, že závislý byl dlouhodobě a závislost měla vliv na jeho žárlivost. V osudný den byl pod vlivem pervitinu, měl bludy, pocit, že "po něm jdou", a měl obavu o svůj život.

Proto vzal do ruky nůž. „Slyšel jsem skřípání zdí a padání," popsal své pocity Vašků. Impulzem byly podle něj rány na chodbě a zazvonění zvonku, v té chvíli se vrhal s nožem na přítelkyni. „Máma viděla, jak na ni útočím, ohnal jsem se po ní taky," popsal muž. Po útoku vyskočil z okna v prvním patře, zpacifikovali jej nakonec policisté. „Nedokážu si představit, že bych vedle ní něco krájel nožem," dodal na otázku soudce, jak si představuje společnou budoucnost.

Napadené dívce dával muž pervitin tajně do pití

Napadená dívka vypověděla, že v podobných nepříčetných stavech byl i dříve a stalo se i to, že ji uhodil. Dával jí prý pervitin tajně do pití, což se stalo i osudný den. „Zazvonil zvonek, to byla mamka a v tu ránu se na mě vrhl. Chtěla jsem utéct, ale vrhl se na mě na chodbě a začal mě bodat. Vyškrábala jsem se na nohy, utekla ven a zvonila na sousedy," vypověděla oběť útoku. Další svědkyně incidentu, matka obžalovaného, u soudu dnes odmítla vypovídat. Verzi žalobkyně však potvrdila v přípravném řízení.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky drogy, alkohol, policie, soud, Vašků, pokus, vražda

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.