úterý 26. května 2020 Filip

Bankovní úřednice podváděla klienty, peníze utratila v online hazardu

Škodu za více než půl milionu korun způsobila osmadvacetiletá žena z Jesenicka, která jako zaměstnankyně peněžního ústavu převáděla peníze ze soukromých účtů bez vědomí a souhlasu jejich majitelů. Peníze pak bankovní úřednice utratila například za hraní on-line hazardních her. Policisté ženu obvinili z podvodu a dalších tří trestných činů, za což jí hrozí až osmileté vězení.

Obviněná žena dělala podle policie podvodné transakce od loňského listopadu. „Bez vědomí a souhlasu dvaačtyřicetiletého klienta mu založila k běžnému účtu i účet spořící a také internetové bankovnictví. Během jednoho měsíce zadala přes 60 platebních příkazů v celkové částce 125 tisíc korun. Téměř všechny prostředky použila k hraní on-line hazardních her," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Aby zamaskovala tyto finanční přesuny, zadala žena z účtu šedesátileté klientky další příkazy k úhradě v celkové výši 129 tisíc korun, z toho 124.000 korun poslala na účet dvaačtyřicetiletého klienta a 5000 korun si přeposlala na svůj účet.

V podvodných převodech peněz bankovní úřednice pokračovala i letos. „Na začátku března založila čtyřiatřicetiletému klientovi internetové bankovnictví a sjednala mu úvěr 300.000 korun. Téměř 200.000 korun si převedla na svůj účet a 50 tisíc korun rozeslala šesti úvěrovým společnostem, kterým dlužila peníze," dodala Neubauerová.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky kriminalita, banky, podvod, Jesenicko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.