pondělí 9. prosince 2019 Vratislav

Mladík kradl a řídil bez oprávnění. Policie ho opět dopadla

Krádež kanystru a benzínu v hodnotě několika set korun objasnili policisté obvodního oddělení Olomouc 3. Zloděj odcizil z regálu jedné z olomouckých čerpacích stanic prázdný kanystr, do kterého načerpal téměř dvanáct litrů benzínu. Z místa utekl. Policie zjistila, že pachatelem je osmnáctiletý muž z Olomoucka, který už byl v minulosti za drobné krádeže potrestán.

Policistům obvodního oddělení Olomouc 3 se podařilo objasnit krádež kanystru a benzínu ze čtvrtka 7. 11. 2019. Zloděj v pozdních večerních hodinách přijel k benzínové čerpací stanici v Olomouci, kde z regálu vzal prázdný kanystr, do kterého načerpal dvanáct litrů benzínu a utekl. Škoda byla vyčíslena na předběžných 718 korun. Policie pracovali na objasnění a pátrali po pachateli. „Na základě operativního šetření, především za využití místní a osobní znalosti pak zjistili muže, důvodně podezřelého z uvedeného jednání. Jednalo se o 18letého muže z Olomoucka,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policie následně zjistila, že mladík už byl v minulosti za podobnou trestnou činnost odsouzen a potrestán. Teď je podezřelý z přečinu krádeže, za kterou může být odsouzen až na tři roky. Dále vyšlo při vyšetřování najevo, že mladík přijel k čerpací stanici autem, které sám řídil i přesto, že má zákaz řízení všech motorových vozidel až do ledna 2021. „Nyní je tak navíc podezřelý i z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který byl již také v nedávné minulosti soudem odsouzen a potrestán. Na tento přečin stanoví trestní zákoník trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky benzínová pumpa, krádež, mladík, zákaz řízení, policie, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.