čtvrtek 12. prosince 2019 Simona

Kriminalisté z TOXI týmu zadrželi dealera, prodával drogy více než pět let

Úspěšný zásah si připsali kriminalisté z toxikologického týmu v Olomouci. V pondělí zadrželi dvaapadesátiletého dealera, který měl distribuovat drogy nejméně od roku 2014. Kromě rostlinného materiálu, přípravků k výrobě drogy a finanční hotovosti policisté zajistili i plynovou zbraň.

Policisté na případu pracovali několik měsíců. V pondělí 25. listopadu pak mohli přistoupit k samotnému zásahu. Obviněného muže zadrželi přímo v místě bydliště a při následné domovní prohlídce zajistili věci k přípravě drog. Dohromady nalezli více než dva kilogramy sušené rostlinné hmoty, několik papírových psaníček s pervitinem, lysohlávky a "Fénixovy slzy". Kromě drog objevili i velké množství peněz, plynovou pistoli a desítky kusů střeliva ráže 5,6 mm, které přechovával bez povolení. „Muž nebyl a není držitelem zbrojního průkazu a ani si o něj do dnešního dne nepožádal. Zajištěné věci byly zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Kriminalisté zjistili, že obviněný muž drogy na Olomoucku distribuoval nejméně od roku 2014. Narkomanům nejčastěji dodával metamfetamin, a to zdarma nebo za úplatu, v různých dodávkách a množství. Od začátku letošního roku navíc distribuoval i marihuanu. Mezi jeho odběratele patřili většinou muži a ženy ve věku od 27 do 40 let. Muž samotný drogy rovněž užíval.

Kriminalisté muže následujícího dne po zadržení obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a nedovoleného ozbrojování. „Za ty mu v případě prokázání viny hrozí až deset let za mřížemi,“ uzavřela Irena Urbánková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Štítky drogy, dealer, Olomouc, TOXI, metamfetamin, zbraň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.