úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Lékařka při zákroku pokazila úpravu rtů. Nadýchala 1.78 promile

Kolem 1,8 promile alkoholu naměřili policisté dermatoložce z Prostějova po nepodařeném zákroku týkající se úpravy rtů u třiatřicetileté ženy. Při kosmetickém zákroku se lékařce zlomila injekční jehla a pacientce látku na vyplnění rtů aplikovala nerovnoměrně.

Událost se stala v ordinaci lékařky nedaleko centra Prostějova již na začáku listopadu, kam se třiatřicetiletá žena vydala ke kosmetickému zákroku k úpravě rtů. „Při injekční aplikaci však lékařčinou neopatrností došlo ke zlomení injekční jehly a nerovnoměrné aplikaci látky výplně do rtů. Následkem toho u pacientky došlo k bolestivému otoku rtů," uvedl policejní mluvčí.

Kromě bolestivého následku navíc lékařka údajně požadovala po pacientce více peněz. Při nepodařeném zákroku totiž spotřebovala více materiálu a dohodnutá cena se tak zvýšila. „Pacientka proto musela odejít pro další hotovost. Když se dlouho nevracela, oznámila lékařka věc na policii. Během přítomnosti policistů se však pacientka na místo vrátila i s penězi," doplnil policejní mluvčí.

Lékařka tak na sebe policisty upozornila sama, při prošetřování se policistům její stav nezdál, a tak u ní provedli dechovou zkoušku. „Změřili hodnoty 1,78 a 1,62 promile alkoholu v dechu. Jako vysvětlení lékařka uvedla, že alkohol vypila až po zákroku. Jednat se mělo o 0,2 l vína a pila prý z rozrušení, že se pacientka nevrátila," dodal policejní mluvčí.

Případ policisté vyšetřují pro podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky. Lékařce za něj v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až roční trest, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Autoři

Štítky ČR, kriminalita, zdraví, alkohol, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.