středa 22. ledna 2020 Slavomír

VIDEO: Pachatel s ukradeným vozem dojel do Moravské Třebové. Byl pod vlivem drog

Kriminalisté územního odboru Olomouc zahájili trestní stíhání pětatřicetiletého muže z Olomoucka, kterého obvinili ze spáchání hned několika přečinů. Přečinu krádež, neoprávněné užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Tohoto protiprávního jednání se měl dopustit ve středu 4. prosince 2019 v Uničově. Zadržen byl téhož dne ve spolupráci s policisty územního odboru Svitavy, obvodního oddělení Moravská Třebová. 

Jeho zadržení a následné obvinění z uvedených přečinů odstartovala krádež osobního motorového vozidla BMW ve středu 4. prosince 2019 v ranních hodinách v Uničově. Na ulici Bratří Čapků si povšiml odstaveného a nastartovaného vozidla BMW, u kterého se nikdo nenacházel. Této situace využil, do vozidla nasedl a odjel s ním směrem na Litovel.  Ve vozidle byla i dámská kabelka s doklady, platební kartou, mobilním telefonem a penězi. Krátce poté jsme na linku 158 přijali oznámení o krádeži předmětného vozidla. O uvedené situaci byly ihned informovány všechny policejní hlídky, které po vozidle pátraly. Vzhledem k tomu, že vozidlo mělo ujíždět směrem na Moravskou Třebovou, do pátrání po něm byli zapojeni také policisté Pardubického kraje, územního odboru Svitavy. Hlídka obvodního oddělení Moravská Třebová pak vozidlo i s řidičem zadržela v Moravské Třebové. Zadržený byl umístěn do policejní cely. Policisté u něj provedli také orientační test na omamné a psychotropní látky, který prokázal přítomnost amfetamin/metamfetaminu. Nejedná se o žádného nováčka. V minulosti byl několikrát soudně trestán, a to převážně pro majetkovou trestnou činnost. Navíc má také uložen platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do dubna 2021. Na základě zjištěných skutečností a všech shromážděných podkladů zahájil o den později policejní komisař jeho trestní stíhání, jakožto obviněného ze spáchání přečinů krádež, neoprávněné užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny a odsouzení mu tak hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Kriminalisté dali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl soudem akceptován.  Trestní stíhání tak probíhá vazebně.

V průběhu vyšetřování vyplynulo, že obviněný má mít na svědomí další trestnou činnost majetkového charakteru na Olomoucku. Tyto skutečnosti jsou předmětem probíhajícího prověřování," uvedla policejní mluvčí  Irena Urbánková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Tisková zpráva | Foto PČR

Štítky krimi, zloděj, auto, Olomoucko, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.