pátek 21. února 2020 Lenka

Muže před jeho vlastním domem obvinila dvacítka osob, že jim snědl příbuznou

Opravdu středověký případ museli rozplést policisté z Prostějova. Podle oznámení muže k němu před dům přišla asi dvacítka osob a obvinila ho, že jim snědl nezletilou příbuznou.

Celá událost se stala v pátek 21. prosince před dvacátou hodinou, kdy osmapadesátiletý vyděšený muž zavolal na policii. „Vyděšený muž policistům sdělil, že byl doma se svou ženou, když je najednou vyrušilo bouchání na okno. Když vyšel ven, uviděl asi dvě desítky osob, mužů, žen i dětí, kteří na něho pokřikovali, ať jim vrátí příbuznou. Během vytrvalých verbálních útoků byl dokonce doslova obviněn, že dívku snědl. Když trval na tom, že se zmizením dívky nemá nic společného, skupina z místa odešla," řekl mluvčí policie František Kořínek.

K fyzickému napadení nedošlo, přesto muž celou věc oznámil policistům. Tvrzení oznamovatele, včetně obvinění z kanibalismu, potvrdila i jeho manželka. Policisté věc zadokumentovali jako podezření z přestupku proti občanskému soužití a k dořešení postoupili příslušnému správnímu orgánu.

„Hned na počátku šetření policisté usoudili, že se zřejmě jednalo o rodinu šestnáctileté dívky, jejíž zmizení policistům rodina oznámila téhož dne po poledni. Toto podezření se později potvrdilo a oznamovatel zmizení dívky se k večerní „návštěvě“ muže v sousední obci přiznal. Popřel však jakékoli urážky i obvinění, že jim muž příbuznou snědl," popsal Kořínek.

Jak se později ukázalo, dívku nikdo nesnědl ani nijak jinak nepoškodil. „V dopoledních hodinách ji totiž příbuzní vyslali do vedlejší obce, nakoupit brambory. K tomu ji vybavili hotovostí 2 tisíce korun. Do obchodu však dívka nedorazila, protože se rozhodla odjet ke svým příbuzným na Slovensko. Tam ji také slovenští kolegové vypátrali a potvrdili, že se nestala obětí trestné činnosti, tedy ani kanibalismu," dodal Kořínek.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky policie, PČR, kanibal, kanibalismus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.