čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Údajný americký voják sliboval seniorce sňatek. Vymámil z ní více než 230 tisíc

Policisté na Prostějovsku řeší případ okradené ženy, která údajnému americkému vojákovi zaslala více než 230 tisíc korun.

V červenci minulého roku požádal šestasedmdesátiletou seniorku z Prostějovska o přátelství na sociální síti údajný třiačtyřicetiletý voják americké armády, toho času prý sloužící v jižní Africe. Ženu postupně zahrnul lichotkami a vyznáním lásky a slíbil, že za ní do Česka přijede a vezme si ji za ženu. Ke zvýšení důvěryhodnosti se navíc vydával za bohabojného křesťana.

Prvních bezmála 20 tisíc korun z poškozené vylákal pod záminkou, že peníze poslouží k její registraci u americké armády jako jeho snoubenky. Druhá a třetí platba měly posloužit k udělení dovolené a čtvrtá k tomu, aby armáda po dobu jeho nepřítomnosti za něho mohla zajistit náhradu. Požadované částky se postupně zvyšovaly až ke 150 tisícům korun, které měly být použity na to, aby mohl armádu opustit. Tuto platbu žena už provést nemohla, protože už na předchozí ve výši 95 tisíc korun si musela vypůjčit.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvod. Za ten jeho pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ doplnil policejní tiskový mluvčí František Kořínek.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky krimi, podvodník, Prostějov, policie, peníze

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.