čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Agresivní řidič neúspěšně předjížděl přes plnou čáru. Auto před sebou poté zablokoval a běsnil dál

V úterý odpoledne došlo ke konfliktu mezi dvěma řidiči u obce Přemyslovice. Mladého řidiče vozidla Rover začal v nepřehledném úseku přes plnou čáru předjíždět řidič dodávky Mercedes. Kvůli protijedoucímu autu se ale musel zařadit zpět, což nervově neunesl. Začal na Rover najíždět a poté se mu podařilo mladému řidiči několikrát zablokovat cestu a dokonce jej i fyzicky napadnout.

„V nepřehledném úseku a přes plnou čáru začal řidič dodávky vozidlo mladého řidiče předjíždět, kdy se mu ale manévr nezdařil kvůli protijedoucímu vozidlu a musel se zařadit zpátky. Své emoce řidič dodávky nedokázal s největší pravděpodobností zvládat, protože začal na Rover před ním najíždět. V obci Přemyslovice ho předjel a zablokoval mu cestu. Mladík mercedes objel a pokračoval dál v cestě. V kopci zvaném Šumbalov ho uvedené vozidlo opět předjelo a zablokovalo cestu,“ popisuje původ celého konfliktu policejní mluvčí Miluše Zajícová.

To byl ovšem jen začátek. Běsnící řidič Mercedesu vystoupil a přes otevřené okno zaútočil na mladíka sedícího za volantem. Po první ráně pěstí mladík rychle zavřel okno, to ovšem útočníka nezastavilo. „Podezřelý muž byl ale natolik agresivní, že začal kopat do auta a pěstí rozbil okno v místě, kde poškozený seděl. Pak se vzdálil a odešel k nákladovému prostoru dodávky. Toho mladík využil a podařilo se mu překážku objet a z místa se vzdálit. Podezřelý pak nasedl do vozidla, otočil se a odjel zpět směrem na Přemyslovice. Napadený, naštěstí nezraněný, mladík neváhal a celou událost nahlásil na policii,“ dodává Zajícová.

Škoda na vozidle vznikla předběžně za 15 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu poškození cizí věci s jednoletou trestní sazbou odnětí svobody.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo8 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky mercedes, rover, agresivní, řidič, přemyslovice, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.