středa 23. září 2020 Berta

Mladíci třem lidem vyhrožovali zabitím, teď jim hrozí až osm let za mřížemi

Šumperští policisté obvinili dva jednadvacetileté muže z vydírání. Terčem jejich akce se stali dva další muži a otec jednoho z nich. Vše ale začalo u hádky mladého páru, když se každá ze skupin postavila za jednoho z aktérů.

Obvinění se rozhodli podpořit svého kamaráda, který si šel vyřídit se svou přítelkyní problémy týkající se jejich vztahu. Ta byla ovšem zrovna na návštěvě u známého, mladík se se svými parťáky tak vydal k jeho domu. Výměna názorů se neobešla bez emocí, které vyvolaly reakci u známých mladíkovy přítelkyně a kteří se snažili zabránit eskalaci. To se ovšem nelíbilo „bodyguardům“ a s pistolí a nožem v rukou jim začali vyhrožovat zabitím. Podobného přivítání se dostalo také otci jednoho z dívčiných přátel. Tomu násilníci vyhrožovali zastřelením, pokud zavolá policii.

Muž na hrozby nedbal a policii přesto zavolal, což vyústilo v neúspěšný pokus o útěk. „Jak nože, tak pistole se měli cestou zbavit. Jakých konkrétních zbraní měli při incidentu použít, nyní zjišťují kriminalisté. Oba útočníky se policistům podařilo zadržet. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí oběma obviněným podle trestního zákoníku trest odnětí svobody na dvě léta až osm let,“ uvedla mluvčí šumperských policistů Jiřina Vybíhalová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky Šumpersko, policie, vydírání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.