pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Policisté obvinili chovatelku psů z týrání zvířat. V jejím domě bylo čtyřicet zbídačených psů, obchodovala s nimi

Z týrání zvířat a neoprávněného podnikání obvinili kriminalisté osmašedesátiletou ženu ze Zlatých Hor na Jesenicku, v jejímž domě loni objevili téměř 40 psů ve zbídačeném stavu a v nevyhovujících podmínkách. Žena se psy obchodovala. V případě odsouzení jí hrozí až pětileté vězení, sdělila jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

„Kvůli snížení nákladů na chov psů a maximalizaci zisku držela a rozmnožovala psy ve zcela nevyhovujících životních a hygienických podmínkách, bez řádné péče a veterinárního ošetření. Štěňata i dospělé psy pak prodávala přes internet," uvedla mluvčí. Podle ní se obviněná uvedeného jednání dopouštěla, ačkoli v předešlých letech byla za to opakovaně potrestána.

Policisté ve spolupráci s pracovníky Státní veterinární správy v domě chovatelky zasahovali loni v říjnu. Starosta Zlatých Hor Milan Rác tehdy řekl, že problémy s chovatelkou psů byly dlouhodobé. „Zápach, ale i hluk obtěžoval několik let sousedy. Jsem rád, že se to podařilo vyřešit," uvedl tehdy starosta. Podle něj se mluvilo o tom, že chovatelka tam jednu dobu měla až 70 psů.

Policisté zajištěné psy předali spolku zabývajícímu se ochranou týraných zvířat, odkud putovali k novým majitelům.

Za týrání zvířat je trestní sazba až pět let. Trest se odvíjí od toho, zda jsou zvířata týrána trýznivě či zda pachatel způsobí týranému zvířeti takovým činem smrt nebo trvalé následky na zdraví. Vyšší trest v rozmezí jednoho až pěti let je v případě, že čin spáchá na větším počtu zvířat.

Autoři | Foto Státní veterinární správa

Štítky ČR, kriminalita, zvířata, týrání, Jesenicko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.