středa 12. srpna 2020 Klára

Dva opilci debatovali před obecním úřadem. Třetí si myslel, že ho chtějí vykrást, tak na ně šel s kladivem

V neděli 5. července před půlnocí přijali policisté na lince tísňového volání oznámení o tom, že v centru obce na Konicku má někdo bušit kladivem do lešení. Vyslaná hlídka konických policistů na místě zastihla tři opilé muže, přičemž jeden z nich v rukou držel kladivo.

„Při následném podání vysvětlení policisté zjistili, že dva muži ve věku 21 a 22 let po návštěvě místního pohostinství ještě nechtěli jít domů, a proto se zastavili u obecního úřadu, kde si povídali. Po dvaadvacáté hodině k nim přišel sedmatřicetiletý muž, který je měl z místa vykazovat, protože tam prý nemají co dělat. Po chvíli měl odejít, ale asi za půl hodiny se vrátil s kladivem v ruce. Opět je měl z místa vykazovat a hrozit jim, že jim kladivem rozbije hlavu. Pro zdůraznění svého požadavku kladivem také několikrát udeřil do lešení a zdi obchodu,“ uvádí policejní mluvčí František Kořínek.

Muž s kladivem verzi mladíků potvrdil, jen s tím rozdílem, že popřel hrozby napadení kladivem. Jako vysvětlení svého jednání pak uvedl, že mladíky nezná a měl obavu, že by se mohlo jednat o zloděje, kteří chtějí vykrást obecní úřad nebo prodejnu a kladivo si vzal na svoji případnou obranu.

„Provedenými dechovými zkouškami policisté u mladších aktérů incidentu změřili hodnoty 1,92 a 1,52 promile alkoholu v dechu. U muže s kladivem hodnotu 2,28 promile. Muž s kladivem je pro své jednání podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. K dořešení bude věc postoupena příslušnému správnímu orgánu,“ dodává Kořínek.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky policie, napadení, konice, kladivo, úřad, alkohol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.