středa 23. září 2020 Berta

Policejní pes Xar vystopoval v porostu u dálnice řidiče, který kvůli pervitinu utekl před kontrolou

Ve středu 22. července kolem půl deváté ráno chtěla hlídka dálniční policie zkontrolovat vozidlo Alfa Romeo jedoucí na dálničním přivaděči D35 ve směru od Olomouce na Ostravu. Když však řidič spatřil policejní hlídku, vozidlo zastavil při pravém okraji, několik metrů od policejní hlídky a dal se na útěk. Nepočítal ovšem s policejním psem Xarem, který ho dokázal vystopovat v křoví u dálnice.

Řidič, utíkající před policisty, dálnici přeběhl, ačkoliv zde projížděla vozidla, a hrozilo vysoké riziko střetu s těmito vozidly. „Vzhledem k tomu, že se u dálnice nachází křoví a pole s obilím, nebylo vyloučeno, že se řidič může nacházet právě tady. Do pátrání po něm byly zapojeny všechny dostupné policejní hlídky, včetně policejního psovoda se psem Xarem. Policisté propátrávali celé okolí dálnice. Během pátrání si v dálce všimli osoby, která se pohybovala podél dálnice. Když tato osoba spatřila policisty, přeběhla přes dálnici, a ukryla se v křovinatém hustém porostu u dálnice,“ uvádí k pátrací akci policejní mluvčí Irena Urbánková.

Nebylo tedy vyloučeno, že se jedná o hledaného řidiče. Policejní psovod se psem Xarem začali ihned hustý porost prohledávat. Xar zachytil stopu a bezpečně přivedl svého psovoda k místu, kde se tato osoba ukrývala. Jak policisté zjistili, jednalo se o čtyřiatřicetiletého řidiče vozidla Alfa Romeo, který utíkal před policejní hlídkou.

Deset gramů pervitinu i několik zákazů řízení

„Policisté ho zadrželi a provedli u něj orientační dechovou zkoušku, která byla negativní. Vyzvali ho i provedení orientačního testu na omamné a psychotropní látky, kterému se, po řádném poučení, odmítl podrobit. Zadržený byl převezen na policejní služebnu k provedení dalších úkonů,“ pokračuje Urbánková.

Proč utíkal, policisté velmi záhy zjistili. Muž má totiž uloženo několik platných zákazů řízení všech motorových vozidel, a to až do května 2022 a v uvedenou dobu u sebe neoprávněně přechovával téměř 10g krystalické látky, obsahující metamfetamin, tzv. pervitin. „Tuto látku policisté zajistili. Muž je tak nyní důvodně podezřelý hned ze dvou přečinů – přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ dodává Irena Urbánková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky policie, pes, psovod, dálnice, řidič, xar, pervitin

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.