úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

Žena si pujčila přes milion korun, závazky nesplácela. Nyní jí hrozí až osm let vězení

Prostějovští kriminalisté řeší případ 46leté ženy, která si napůjčovala přes milion korun v celkem deseti různých bankovních i nebankovních společnostech. V žádostech o půjčky záměrně zamlčela své další finanční závazky. Teď čelí obvinění z podvodu.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání 46leté ženy  včera a sdělili jí obvinění ze dvou trestných činů. Podvod a úvěrový podvod. „Prověřováním zjistili, že od měsíce října roku 2016 do konce roku 2017, uzavřela obviněná celkem 14 smluv o poskytnutí úvěrů a zápůjček s 10 bankovními a nebankovními společnostmi," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Obviněná v žádostech záměrně nepřiznala důležité informace, které se týkaly jejich dalších finančních závazků, tedy  konkrétně toho, že splácí již dříve uzavřené úvěry a půjčky. „S ohledem na svůj příjem nebyla schopná dostát závazků, které jí ze smluv vyplývaly a proto je nesplácela a neuhradila. Poskytovatelům úvěrů a finančních prostředků způsobila celkovou škodu něco málo přes 1 040 000 Kč," doplnila Miluše Zajícová.

Ženě nyní hrozí osmiletý trest odnětí svobody, a to především s ohledem na výši způsobené škody.  

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky půjčky, peníze, krimi, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.