sobota 31. října 2020 Štěpánka

Muž v Olomouci zaútočil nožem na známého, je obviněn z pokusu o vraždu

Keramickým hrnkem a poté i nožem zaútočil v bytě panelového domu v Olomouci třiadvacetiletý cizinec na svého o dva roky mladšího krajana a způsobil mu vážná zranění. Napadený mladík byl převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. Napadení následovalo po předchozí hádce. Policie útočníka obvinila z vraždy ve stadiu pokusu. V případě prokázání viny mu u soudu hrozí trest deset až 18 let vězení. Sdělil to dnes policejní mluvčí Libor Hejtman.

Potyčka se mezi muži z jihovýchodní Asie odehrála v neděli večer. „Podle dosavadního zjištění měl starší z mladíků nejdříve udeřit spolubydlícího keramickým hrnkem do hlavy a následně jej napadnout nožem a způsobit krajanovi vážná bodnořezná poranění. Agresor se ihned po činu dal na útěk," uvedl Hejtman.

Policisté místo činu zajistili a po mladíkovi začali ihned pátrat. Útočník se druhý den krátce po poledni dostavil na policejní oddělení v Olomouci a kriminalistům se k činu doznal. „Jako motiv uvedl neodpustitelnou urážku ze strany krajana. Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí cizince do vazby, který soud akceptoval a poslal muže do vazby," dodal Hejtman.

Autoři

Štítky ČR, kriminalita, vražda, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.