úterý 9. března 2021 Františka

Olomoucký soud otevře případ brutální vraždy cyklistky v Olomouci

Olomoucký krajský soud dnes otevře případ brutální loňské vraždy cyklistky na okraji Olomouce. Z vraždy je obžalován sedmačtyřicetiletý recidivista Rostislav Basler, který si ženu zcela náhodně vytipoval. Nařízeno je zatím podle soudce Eduarda Ondráška pouze jedno líčení, je tak pravděpodobné, že by mohl v tento den padnout i rozsudek. Muži hrozí 15 až 20 let nebo výjimečný trest, podobného napadení se dopustil již v minulosti.

Tragédie se stala loni 5. dubna v olomoucké místní části Chválkovice, kde si pachatel vyhlédl ženu, která jela po polní cestě za svým známým. Poté, co se v domluveném čase nevrátila, nahlásila ji rodina jako pohřešovanou. Příbuzní nejprve našli její kolo, tělo pohřešované poté objevili policisté, leželo několik stovek metrů od polní cesty. Do pátrání po nebezpečném pachateli se vzápětí zapojilo pět desítek kriminalistů, přes 60 policistů odboru pořádkové služby, kynologové se služebními psy a specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz. Podezřelý byl dopaden do 36 hodin.

Muž je obžalován z vraždy v nejpřísnějším třetím odstavci, za což mu hrozí 15 až 20 let nebo výjimečný trest, dále z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neboť oběti odcizil platební kartu a také z krádeže.

Basler byl v minulosti odsouzen pro násilnou i majetkovou trestnou činnost, z vězení se naposledy vrátil jen několik měsíců před vraždou, v lednu 2020. Podobného činu se přitom podle tisku dopustil již před 14 lety, kdy brutálně napadl a znásilnil jinou mladou ženu na předměstí Olomouce.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, soud, vražda, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jarča Pánková

Měli ho zavřít už když pobodal a málem zabil mě, před víc jak dvaceti rokama do blázince,je to nemocnej člověk.Ta obět před 14 rokama je druhá,já jsem první.

středa, 10. února 2021, 10:34

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.