sobota 19. června 2021 Leoš

Muž odmítal vystoupit z taxíku. Byl tak opilý, že nedokázal policistům ani nadýchat

Perné chvilky zažil se zákazníkem taxikář v Králicích na Hané. Muž sice zaplatil za cestu z Prostějova, před domem však odmítal vystoupit z auta. Přivolaným policistům nebyl kvůli silné opilosti ani správně dýchnout do měřícího přístroje.

Až do cílové destinace probíhalo vše bez problémů. Muž si v úterý večer objednal taxi a ačkoliv nebyl schopen říct přesný název ulice, ve které bydlí, podle posunků zákazníka na místo určení taxikář nakonec trefil. Cestující za jízdu dokonce zaplatil, poté však přišly problémy. Silně opilý muž totiž nechtěl z auta ven, řidič nakonec musel zavolat policisty.

Na výzvu policejní hlídky muž nakonec z auta vystoupil a prokázal svou totožnost. „Přestože byl muž tak silně opilý, že se mu nepodařilo dokončit dechovou zkoušku ani na několik pokusů, podařilo se policistům porozumět, že cestuje domů ze zaměstnání," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Podle něj nebyla další komunikace z důvodu jeho stavu možná a tak policisté dohlédli na jeho řádný odchod domů. „Pro své jednání je muž nyní podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Za uvedený přestupek může být uložena pokuta až do výše 20 tisíc korun," uzavřel mluvčí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pexels.com

Štítky taxi, opilý muž, policisté

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.