pátek 17. září 2021 Naděžda

Soud v Šumperku potrestal motorkáře za sražení policistky pouze podmínkou

Za sražení policistky při dopravní kontrole v Mohelnici na Šumpersku z října roku 2018 uložil šumperský soud sedmatřicetiletému Lukáši Pulkertovi trest 20 měsíců s podmíněným odkladem na tři roky. Stejný soud mu původně uložil 2,5 roku vězení, rozsudek však zrušil olomoucký krajský soud.

Muž byl původně souzen za násilí proti úřední osobě, hájil se však, že nešlo o úmyslný trestný čin, policistku prý chtěl objet. Krajský soud po vrácení případu překvalifikoval čin na ublížení na zdraví z nedbalosti. Rozsudek padl včera a ještě není pravomocný, žalobce se okamžitě odvolal.

Lukáše Pulkerta hlídka zastavovala kvůli dvojnásobnému překročení rychlosti, navíc jel pod vlivem drog, bez řidičského průkazu a na neregistrovaném stroji. Policistka po sražení utrpěla z pohledu lékařů středně těžké zranění.

"Soud obžalovaného shledal vinným a to přečinem ublížení na zdraví z nedbalosti. Jedná se o změnu v právní kvalifikaci oproti původnímu rozsudku, který byl částečně zrušen krajským soudem, a ve kterém bylo jednání obžalovaného kvalifikováno jako zločin násilí proti úřední osobě," řekl mluvčí šumperského soudu René Braun.

Soud muži navíc stanovil dohled a zákaz požívání omamných a psychotropních látek s povinností nechat se testovat na jejich přítomnost probačním úředníkem. "Obžalovanému byl také uložen trest zákazu činnosti řízení motorových vozidel v délce čtyři roky," doplnil mluvčí soudu.

Případ se stal v říjnu 2018, událost byla zachycena na videozáznamu, který policisté zveřejnili.

Policisté nejprve při dopravní kontrole v Družstevní ulici v Mohelnici naměřili motorkáři rychlost 92 kilometrů, v Uničovské ulici se ho proto snažila zastavit další policejní hlídka.

Zdrogovaný motorkář se hájil, že nešlo o úmysl 

Policistka stála v jízdním pruhu motocyklu s terčem ve vztyčené ruce a chtěla jej zastavit. Řidič zpomalil, poté ve vzdálenosti dvou až tří metrů od ženy přidal plyn a ze strany do ní najel. Policistka se snažila střetu zabránit, ale to se jí nepodařilo a spadla bokem a hlavou na vozovku. Pulkert po nárazu spadl z motorky a policisté jej vzápětí zpacifikovali.

Muž byl původně obžalován z trestného činu násilí proti úřední osobě, jehož znakem je přímý úmysl. Hrozila mu tehdy sazba až šest let vězení. Pulkert však celou dobu procesu popíral, že na policistku najel úmyslně, snažil se ji prý objet a ujet. V té chvíli však policistka ustoupila stejným směrem, proto došlo ke střetu, tvrdila obhajoba.

První rozsudek v případu padl u okresního soudu v říjnu 2019, kraj poté věc vrátil na okres loni v květnu. Po dnešním rozsudku však případ znovu putuje na krajský soud, státní zástupce se odvolal, pokud jde o vinu i trest.

VIDEO: Zfetovaný motorkář srazil policistku, která ho chtěla zastavil. Odsedí si dva a půl roku

Šumperský soud dnes uložil řidiči motocyklu Lukáši Pulkertovi za sražení policistky v Mohelnici 2,5 roku vězení. Policistka ho zastavovala kvůli téměř dvojnásobnému překročení rychlosti. Jel pod vlivem drog, bez řidičského průkazu a na...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky soud, nehoda, motorkář, policie, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Josef Mikl

Soudce, je nejspíš také smažka.

úterý, 18. května 2021, 14:22

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.