pondělí 4. července 2022 Prokop

Sprejer popsal sochu sedícího básníka Wolkera na náměstí v Prostějově

Sochu sedícího básníka Jiřího Wolkera na náměstí v Prostějově poničil neznámý sprejer. Na okraj jeho kabátu nastříkal nečitelný nápis a klikyháky. Škodu město Prostějov zatím nevyčíslilo, policie už celý případ vyšetřuje pro trestný čin poškození cizí věci.

Sprejer Wolkerovu sochu popsal pravděpodobně někdy v noci na včerejšek nebo včera dopoledne. 

"Oznámení o vandalismu jsme přijali včera odpoledne. Dopustil se ho neznámý pachatel v Prostějově. Na náměstí T. G. Masaryka popsal bronzovou sochu Jiřího Wolkera nečitelným nápisem o rozměru 4 krát 10 centimetrů," uvedla mluvčí policie Miluše Zajícová.

Město Prostějov zatím škodu nevyčíslilo, poničení sochy policie podle Zajícové vyšetřuje pro trestný čin poškození cizí věci.

V Prostějově to není poprvé, co se socha rodáka a básníka Jiřího Wolkera stala terčem útoku. Před třemi lety v létě opilí mladíci cestou z hospody předstírali se sochou orální sex, občas bývá socha zahalená do nejrůznějších oděvů.

Bronzová plastika jednoho z nejvýznamnějších prostějovských rodáků Jiřího Wolkera v životní velikosti je věrnou kopií básníka. Wolker sedí na lavičce a pozoruje svůj rodný dům. Socha je na náměstí od března roku 2018.

Vandal posprejoval lokomotivu na zastávce v Nezamyslicích

Neznámý vandal v neděli mezi sedmou a půl devátou večer posprejoval železniční vůz v prostoru železniční stanice obce Nezamyslice.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Wolker, socha, vandal, sprejer, náměstí TGM, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.