čtvrtek 29. července 2021 Marta

Seniorka si myslela, že píše ministrovi obrany USA. Přišla o téměř 2 miliony

Neuvěřitelným způsobem naletěla neznámému podvodníkovi osmašedesátiletá žena z Olomouce, která si myslela, že si píše s ministrem obrany USA. Na sociálních sítích ji o tom přesvědčil údajný americký voják. Na žádost ministra žena poslala na zahraniční účty téměř dva miliony korun.

"Podvodník s ženou navázal vztah přes sociální síť po vánocích. Napsal, že se jmenuje Smith, je vojákem americké armády a slouží v Afganistánu. Rád by odcestoval domů za synem, ale převelet z mise by jej mohl pouze ministr obrany Spojených států amerických Lloyd Austin," popsal začátek případu mluvčí policie Libor Hejtman.

Ženě poslal e-mailový kontakt na ministra a požádal ji, aby mu poslala žádost o jeho převelení zpět do USA. Žena této lži uvěřila, skutečně napsala domnělému ministrovi a ten jí odepsal, že seržanta Smithe uvolní ze služby, pouze pokud ho nahradí jiný americký voják. 

Zároveň ženě poslal na výběr tři vojáky a uvedl částky, které jsou s výměnou spojené. Žena si jednoho vojáka vybrala a na zahraniční účet začátkem března poslala 3 000 eur.

Domnělý ministr ženě odepsal, že platba přišla v pořádku, ale je nutné ještě uhradit další poplatky spojené s výměnou seržanta, které se týkají transportu vojáků.

"Seržant i ministr ženu ujišťovali, že o peníze nepřijde, neboť až se seržant vrátí do USA, dostane vyplacenou částku 22 milionů dolarů. Žena si vyřídila u banky půlmilionový úvěr a postupně na různé zahraniční účty poslala celkem 73 000 eur. Na celou věc se přišlo ve chvíli, kdy žena poptávala peníze po rodině," uvedl mluvčí policie Hejtman.

Syn podvedené seniorky celý případ ohlásil na policii. Kriminalisté případ vyšetřují pro podvod, za který hrozí až osm let vězení.

Policie varuje, aby lidé byli zejména na sociálních sítích velmi obezřetní. "Neposílejte peníze nikomu, koho znáte pouze z virtuálního prostředí a nemůžete si ověřit jeho identitu. Tito pachatelé vystupují pod falešnými profily a jejich jediným cílem je vylákat z vás nezanedbatelné finanční prostředky," apeluje mluvčí policie.

Olomoučtí kriminalisté a celníci rozprášili drogový gang. Jeden z největších v historii kraje

Při jedné z nejrozsáhlejších akcí v historii Olomouckého kraje kriminalisté, celníci, vojenští policisté a zásahová jednotka rozprášili organizovanou skupinu, která vyráběla pervitin. Našli drogy, zbraně, objevili šest varen a zatkli sedm mužů a...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky podvod, seniorka, americký voják, ministr obrany USA, policie, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Magda Forejtová

Co si o ní myslet? Kdyby byla první, ale už tolik ženských naletělo, že už nevzbuzuje lítost, jen výsměch. Sakra, když umí zacházet s internetem, to o těch dalších případech nic neví???

úterý, 15. června 2021, 05:27

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.