neděle 26. září 2021 Andrea

Neznámý obchodník nabízí byty v hotelu Strojař, který ale patří Přerovu

Více než stovku bytů v opuštěném hotelovém domě Strojař nedaleko centra Přerova, který patří městu, nabízí na internetu k prodeji neznámý obchodník. Radnici podezřelá realitní nabídka zaskočila a rozhodla se na ni upozornit policii, aby se dozvěděla, kdo se tímto způsobem snaží prodat městské byty. Novinářům to dnes sdělil přerovský radní Michal Zácha (ODS), podle které město o prodeji hotelu nyní nejedná.

Hotel Strojař byl zkolaudovaný v roce 1968 a sloužil jako ubytovací zařízení pro zaměstnance Přerovských strojíren. Po jejich krachu získalo hotel město, avšak směnilo ji za jiné budovy s ministerstvem obrany. To v objektu zřídilo vojenskou ubytovnu se startovacími byty pro vojáky. Objekt v sobě ukrývá 144 pokojů, patří k němu i restaurace a výměníková stanice. V roce 2012 se v hotelu ještě dalo přenocovat za sto korun. O rok později byla ubytovna zavřena a armáda pro ni neměla využití. Ministerstvo obrany poprvé nabídlo Strojař k prodeji už v tomto roce. Minimální kupní cenu stanovilo na 62 milionů. Město nabízelo 18 milionů. V roce 2016 město hotel koupilo od Ministerstva obrany za 42 a půl milionu korun.

Zdroj: Prázdné domy

"Cílem družstva je zajistit odkup objektu hotelu Strojař a revitalizovat hotel na byty. Nové byty v atraktivní lokalitě v centru města Přerova nabídnou bydlení s vlastním parkováním v uzavřeném areálu s komunitní zahradou. V resortu Strojař vzniknou nové komerční prostory pro fitness a wellness centrum, prostory pro obchody a služby, prostory kanceláří, prostor pro ordinaci, stravování a kavárnu," stojí na internetových stránkách projektu Resort Strojař.

Autoři webu lidem nabízejí členství v družstvu s právem užívání bytu. Poptávkový formulář i rezervační smlouva jsou součástí webu. Zájemci o byt mají zaplatit základní členský vklad 10 tisíc korun a pak uhradit podle velikosti bytu 415 tisíc korun až 1,329 milionu korun.

"Stránky nabízejí i vizualizace s přesnými rozměry bytů, a to od garsonek až po tři plus jedna. Zájemci si podle této nabídky mohou vybrat konkrétní byt, ten si zamluvit a rozhodnout se, jestli rekonstrukci zvládnou svépomocí, nebo si ji od firmy objednají na klíč," uvedl Zácha. Projekt počítá s asistovaným bydlením pro nemohoucí a pro lidi se zdravotním postižením nebo omezením. Cílí i na staré lidi.

Hotel Strojař ale podle Záchy patří Přerovu a radnice nyní o žádném prodeji této nemovitosti nejedná. Kdo byty nabízí, není přerovským radním známo. Pod nabídkou projektu Resort Strojař je uvedena přerovská firma LEDCOLOR M & E, která se podle dostupných informací zabývá výrobou velkoplošných obrazovek pro reklamní účely a poskytuje elektro služby. "Nevíme, jestli už byty prodávají, nebo jaký je jejich cíl, nicméně nikdo nemůže touto formou nabízet nemovitost, která už šestým rokem patří Přerovu. Sami jsme firmu nekontaktovali, šetření necháme na policii," uvedl primátor Petr Měřínský (ANO).

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto prazdnedomy.cz

Štítky ČR, reality, kriminalita, správa, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ladislava Blažkova

Proč tedy městské zastupitelstvo nekoná a nenabídne stovkám lidí bydlení v této budově,která sloužila desítky let ke spokojenosti občanů-to máme věřit ,že volení politici pracují ve funkcích pro lidi a voliče??!!!???Co vůbec vládne Přerovu za strany ??Kde je zakopaný pes??Nechápu,že v době nedostatku bytů pro mladé rodiny,nedostatku malometrážních bytů pro seniory nechá vedení Přerova tolik bytů bez využití????!!Je třeba trestat a trestat tuhle nezodpovědnou chásku u moci!!!!

středa, 28. července 2021, 22:25

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.