pátek 30. července 2021 Bořivoj

Policie pátrá po Romanu Janouškovi. Lobbista nenastoupil do vězení

Krajský soud v Brně vydal příkaz k předvedení lobbisty Romana Janouška do vězení. Žalobce uspěl před časem se stížností proti přerušení trestu. Na základě příkazu má být odsouzený dodán do nejbližší věznice. Pražská policie vyhlásila po lobbistovi pátrání.

„Pražská policie obdržela od soudu příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody Romana Janouška. V současné chvíli probíhají standardní pátrací úkony. Muž je vyhlášen v celostátním pátrání,“ uvedla policie na twitteru. Soud příkaz vydal 21. července.

Janouškův advokát Lukáš Trojan médiím sdělil, že jeho klient nastoupí do věznice řádně a dobrovolně. Podle jeho slov se na tom Janoušek dohodl s Vězeňskou službou a výkonu trestu se nevyhýbá.

„Zdůrazňuji, ze klient se nijak nevyhýbá povinnosti nástupu do výkonu trestu. V posledních dnech absolvoval specializovaná zdravotní vyšetření. Dnes byla Vězeňská služba informována a bylo dohodnuto, že klient řádně a dobrovolně nastoupí k výkonu trestu,“ napsal Trojan ČTK.

Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Výkon trestu se mu ze zdravotních důvodů na jeho žádost přerušuje opakovaně, naposledy loni na jaře o rok. Za mřížemi dosud strávil zhruba rok a čtvrt.

Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit a Janouška tak zabít.

Opilý lobbista v roce 2012 v Praze srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. V době přerušení trestu ho sledování nařízené pražským vrchním soudem zastihlo na plovárně, na kole nebo v galerii. Server Seznam Zprávy letos zveřejnil fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na nichž se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Zdroj Policie ČR

Štítky Policie ČR, Roman Janoušek, pátrání, Brno, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.