úterý 19. října 2021 Michaela

Na Litovelsku policie sklidila patnáct rostlin konopí. Pěstitelům hrozí pět let

Patnáct rostlin konopí zabavili na zahradě rodinného domu na Litovelsku policisté. Pěstovali je zde osmnáctiletá žena a jednatřicetiletý muž. Oba jsou podezřelí z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a hrozí jim až pět let vězení.

Oznámení o tom, že se na zahradě rodinného domu v obci na Litovelsku nachází větší množství vzrostlých rostlin konopí, dostali policisté ve středu.

"Olomoučtí kriminalisté zajistili na dvoře u domu celkem devět rostlin, které obsahovaly látku THC. Ty měla vypěstovat osmnáctiletá žena. Na zahradě náležící k domu zajistili dalších šest rostlin konopí s obsahem THC, které si zde měl zasadit a pěstovat jednatřicetiletý muž," řekla mluvčí policie Petra Vaňharová.

Policie případ vyšetřuje pro podezření z přečinů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

"V případě prokázání viny a odsouzení hrozí jak muži, tak i mladé ženě trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest," dodala mluvčí.

Konopný guru Dušan Dvořák ve vězení píše povídky. Léčitel se chce přihlásit do literární soutěže

Nejznámější pěstitel léčebného konopí v zemi Dušan Dvořák, který si nyní odpykává šestiletý trest, začal ve věznici v Břeclavi psát povídky. S příspěvkem, který má název "Řekni, kde ty kytky jsou" se chce zúčastnit literární soutěže vězňů.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky konopí, marihuana, razie, policie, Litovel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.