pátek 28. ledna 2022 Otýlie

Oprava okapů se nečekaně prodražila. Podvodníka stíhá policie

Z nabídky provedení oprav na domě se vyklubal podvod a ztráta velké části úspor. Senior na Jesenicku uvěřil při dohodě cizinci, který po provedení opravy zvýšil požadovanou sumu ze 36 tisíc na více než čtvrt milionu. Majitel domu mu větší část uhradil, hodnotu materiálu i práce ale odborníci později vyčíslili na 20 tisíc. Případ nyní řeší policisté.

Sedmatřicetiletý cizinec nabídl muži z Mikulovic opravu okapů a svodů za 36 tisíc korun, s čímž pětašedesátiletý majitel rodinného domu souhlasil. „Po odvedení práce však při vyúčtování požadoval částku 270 000 Kč. Konečnou částku úmyslně nadhodnotil, aby měl co největší zisk. Senior však u sebe tolik peněz neměl a řemeslníkovi předal ,pouze‘ částku 190 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Muž z Mikulovic se obrátil po nečekaně nákladné opravě na policisty. Znalec pak ocenil použitý materiál na necelých 14 tisíc Kč a cenu práce na šest tisíc. Poškozenému seniorovi tak pachatel způsobil škodu za 170.000 Kč.

Důvěřivá žena z Olomoucka přišla o stovky tisíc korun. Naletěla fiktivnímu bankéři

Až neuvěřitelná naivita stála šestatřicetiletou ženu z Olomoucka 370 tisíc korun. O částku ji tento týden obral neznámý podvodník, který se vydával za bankéře a později policistu. Důvěřivou ženu postupně donutil vybrat peníze z její účtu a...

„Policejní komisař zahájil trestní stíhání sedmatřicetiletého cizince, který se měl dopustit přečinu podvodu,“ sdělila mluvčí Neubauerová a doplnila: „Nikdy nepouštějte do domu neznámé osoby a nenechejte se zlákat vidinou levného nákupu. Obchody uzavřené u domovních dveří bývají nakonec nejdražší. Pokud by se konečná částka za zboží či službu diametrálně lišila od té, kterou jste si na začátku domluvili, peníze v žádném případě neplaťte a ihned volejte na policejní tísňovou linku 158.“ 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.