neděle 26. září 2021 Andrea

Pod vlivem drog útočil s nožem. Cizince s trestní minulostí zadrželi v Zábřehu

Hned v trojici policejních případů figuroval jedenačtyřicetiletý cizinec v uplynulých dnech na Zábřežsku. Při nedělním incidentu napadl o tři roky mladšího muže kuchyňským nožem a způsobil mu řezná zranění. Recidivista čelí obvinění z pokusu o těžké ublížení na zdraví a z výtržnictví.

Policistům se nebezpečného útočníka podařilo zadržet krátce po večerním napadení muže v Kozinově ulici v Zábřehu. „Osmatřicetiletý muž musel být s řeznými zraněními ošetřen v nemocnici. Zranění, která poškozený během incidentu utrpěl, ho naštěstí neohrožovala na životě,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová s tím, že zadržený pachatel měl pozitivní test na amfetamin.

Útočník je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a také z přečinu výtržnictví. Incidentem se zabývají šumperští kriminalisté. „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému dle trestního zákoníku až desetiletý trest odnětí svobody. Jde o muže s bohatou trestní minulostí, a to nejen majetkového, ale i násilného charakteru,“ dodala Vybíhalová.

Zároveň se nejedná o jediný skutek, kvůli kterému byl obviněný muž v posledních dnech v hledáčku zábřežských policistů. V záznamech se v nedávné době ocitl také kvůli vloupání do chatky v zahrádkářské kolonii a vniknutí do obydlí.

Před týdnem se totiž recidivista chtěl setkat se svou známou v Zábřehu. V noci se jí ale nedočkal a rozhodl se vniknout do ubytovny. Muže pak čtyřiadvacetiletá žena nečekaně nalezla v posteli svého pokoje. Překvapená nájemkyně nezvaného hosta zamkla a společně s vrátným zavolala policii. Neoprávněný návštěvník nadýchal dvě promile alkoholu, a je tak navíc podezřelý z trestného činu porušování domovní svobody.

Vloupání v Nedvězí skončilo vraždou seniorky. Kriminalisté dopadli nebezpečného muže

Během několika hodin vypátrali a zadrželi kriminalisté čtyřicetiletého muže podezřelého z vraždy seniorky v rodinném domě v Nedvězí na Olomoucku. Policejní hlídka její tělo našla ve středu časně ráno, když přijela prověřit oznámení o vloupání do...

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky Krimi, drogy, napadení, násilí, ublížení na zdraví, Policie, Zábřeh, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.