neděle 24. října 2021 Nina

Policisté v Prostějově přistihli pět řidičů pod vlivem drog

Na konci uplynulého týdne se policie v Prostějově zaměřila na kontroly řidičů. Během pátečního dne jich mělo hned pět pozitivní test na návykové látky. Někteří šoféři přiznali užití marihuany, všichni souhlasili s odběrem a vyšetřením biologického materiálu.

Pozitivní test na amfetamin či metamfetamin a THC měl při dopravní kontrole jednatřicetiletý řidič Peugeotu mezi obcemi Držovice a Vrahovice i devětadvacetiletý muž za volantem Citroenu v nedaleké ulici Majakovského ve Vrahovicích. První uvedl, že si den předtím dal jointa marihuany. Druhý šofér měl užít stejnou látku tři dny před jízdou.

Před pátečním polednem policisté zastavili třicetiletého řidiče vozidla Audi na ulici Konečná v Prostějově. Jeho test na přítomnost návykových látek byl pozitivní na amfetamin či metamfetamin, kokain a THC.

Řízení pod vlivem marihuany řešily hlídky také u jednadvacetiletého mladíka jedoucího ve felicii v prostějovské Zahradní ulici. „Posledního hříšníka pak policisté zastavili krátce před šestnáctou hodinou v ulici Floriánské náměstí v Prostějově. I u tohoto řidiče provedli test na přítomnost jiných návykových látek, který ukázal přítomnost THC,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Všech pět řidičů se po poučení podrobilo lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. „V danou chvíli jsou podezřelí z přestupku jízdy po užití jiné návykové látky, za které jim hrozí ve správním řízení pokuta od 2 500 do 20 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku,“ uvedl mluvčí Libor Hejtman a doplnil: „Na základě výsledků hodnot biologického materiálu může dojít i k změně právní kvalifikace na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, na které trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.“

Opilá řidička nabourala v Olomouci do tramvaje. Nadýchala 1,5 promile

Při odbočování vlevo přehlédla v Olomouci opilá řidička tramvaj a narazila do ní. Nadýchala kolem 1,5 promile alkoholu a museli ji ošetřit lékaři. Nikdo další zraněný nebyl. Škoda je kolem 350 tisíc korun, ženě hrozí vězení, vysoká pokuta a zákaz...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky Krimi, drogy, marihuana, kokain, metamfetamin, návykové látky, řízení, kontrola, policie, policie ČR, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.