středa 8. prosince 2021 Květoslava

Dva muži obrali šumperský autoservis fiktivním mytím aut o víc než milion. Hrozí jim osm let

Nezákonný přivýdělek si v jednom šumperském autoservisu zařídili dva muži, zaměstnanec firmy a podnikatele, který pro servis myl auta. Muži vykázali přes čtrnáct set fiktivních mytí za více než milion korun a nyní jim hrozí až osm let vězení.

Na případ přišel zaměstnanec servisu, který si všiml nesrovnalostí a několikanásobného navýšení výdajů na mytí vozidel během let 2018 a 2019. Firma proto podala trestní oznámení.

Mluvčí policie Marie Šafářová nyní potvrdila, že kriminalisté stíhají čtyřiašedesátiletého muže za zpronevěru a jednapadesátiletého muže za účastenství na zpronevěře.

Starší muž byl zaměstnancem společnosti a potvrzoval doklady za mytí vozidel. Službu poskytoval mladší z mužů jako provozovatel mycí linky.

"Na dokladech bylo účtované také mytí vozidel, u kterých tato služba prokazatelně nemohla být provedena. Jednalo se například o auta, která v dané době nebyla provozována, dále o auta, u nichž technicky nebylo možné tuto službu poskytnout, nebo o vozy, které nikdy nebyly společností servisovány," popsala mluvčí.

Oba muži tak firmě během dvou let neoprávněně naúčtovali více jak 1400 úkonů. Škoda přesahuje milion korun.

"Oběma obviněným hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. Vyšetřování dál pokračuje," podotkla mluvčí policie Šafářová.

Muž při práci u domu překážel sousedovi. Po hádce do něj nacouval autem

Sousedský spor na Šumpersku přerostl až v pokus o těžké ublížení na zdraví. Sedmapadesátiletý agresor nacouval autem do souseda, který mu chvíli překážel v cestě. Muži za nebezpečný čin hrozí odnětí svobody na tři až deset let.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky zpronevěra, mytí aut, podvod, autoservis, policie, stíhání, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.