středa 8. prosince 2021 Květoslava

V osmnácti s BMW přehnal rychlost v zatáčce. Zraněného spolujezdce transportoval vrtulník

Osmnáctiletý řidič BMW nepřizpůsobil styl jízdy svým schopnostem a stavu vozovky a havaroval mezi obcemi Postřelmov a Zábřeh. Jeho spolujezdce musel transportovat s vážnými zraněními vrtulník do olomoucké fakultní nemocnice.

Mladík za volantem BMW 330 nezvládl průjezd táhlou levotočivou zatáčkou silnice I. třídy na Zábřežsku. „Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy, zejména svým schopnostem a dopravně technickému stavu pozemní komunikace. Dostal smyk, vyjel vpravo mimo vozovku, kde se ze svahu přetočil přes střechu a havaroval,“ popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Dvacetiletého spolujezdce museli z vozu vyprostit hasiči. „Zraněné osoby jsme předali letecké záchranné službě a záchranné zdravotnické službě,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Sanitka řidiče zraněného řidiče převezla do nemocnice v Šumperku. Před transportem se podrobil testům na alkohol a jiné návykové látky s negativními výsledky. Policisté odhadli škodu na vozidle na 150 000 korun. „Případem se zabývají šumperští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest,“ uvedl k vážné nehodě mluvčí Libor Hejtman.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky Krimi, nehoda, hasiči, policie, HZS Olomouckého kraje, BMW, rychlost, Šumperk, Zábřeh

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.