pátek 28. ledna 2022 Otýlie

Tragické ráno na rušné silnici do Přerova. Seniorku srazil Mercedes

K tragické nehodě vyjížděli v pátek ráno policisté a záchranáři na Přerovsku. Smrtelná zranění utrpěla při srážce s autem seniorka, která přecházela přes rušný čtyřproudový tah Horní Mostěnice – Přerov.

„Po silnici I/55 jel ve vozidle značky Mercedes ve směru do centra Přerova od Horní Moštěnice starší muž v levém jízdním pruhu. Dle prvotních informací vstoupila seniorka vozidlu do jízdní dráhy z levé strany ze středového ostrůvku u odbočky na Lověšice a došlo ke střetu,“ informovala mluvčí Policie ČR Miluše Zajícová.

O život zraněné ženy na místě dlouho bojovala posádka záchranné služby, i přes veškeré snahy se seniorku nepodařilo zachránit. „Utrpěla těžká zranění, záchranáři prováděli zhruba třicetiminutovou resuscitaci. Vzhledem k tomu stavu a ke zraněním, které byly neslučitelné se životem, musel lékař konstatovat smrt,“ uvedla za Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje Lucie Mikisková.

U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. „Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 200 000 Kč. Přesné okolnosti a příčina této tragické dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ doplnila policejní mluvčí Zajícová.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky Doprava, nehoda, chodec, osobní auto, policie, IZS, záchranka, záchranáři, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.