sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Poničený pomník, socha i náhrobky. Vandal sprejoval na olomouckém hřbitově

Nevybíravým způsobem vyjádřil své názory a duševní pohnutky neznámý člověk na olomouckém ústředním hřbitově v Neředíně. S červeným sprejem někdo posprejoval památník obětem první světové války i další náhrobky a sošky. Po vandalovi nyní pátrají policisté.

Čas, ve kterém došlo k poškození pietních a ozdobných prvků na hřbitově, nemají zatím policisté přesněji vymezený.  Muži zákona evidují přes čtyři desítky sprejem poničených hrobů.  „Dosud neznámý pachatel posprejoval červenou barvou někdy od začátku listopadu do současnosti na ústředním olomouckém hřbitově několik náhrobních kamenů, pomník obětem první světové války a dřevěnou sošku anděla,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová s tím, že škoda dosud nebyla vyčíslena.

Za přečin poškození cizí věci hrozí pachateli v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení podle trestního zákoníku trest odnětím svobody až na jeden rok.

Opuštěné chaty jsou terčem zlodějů. Majitelům má pomoct i mobilní aplikace

Po konci rekreační sezony ukládají někteří lidé i své chaty nebo jiné stavby v zahrádkářských koloniích k zimnímu spánku. Právě tyto opuštěné objekty se stávají vyhledávaným cílem zlodějů. Policisté tyto oblasti průběžně kontrolují, radí však co...

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky Krimi, sprejer, vandal, vandalismus, poškození, škoda, hřbitov, Policie ČR, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Oto Loos

asi nejaky zblazneny slehac zavrit na dozivoti do dolu

čtvrtek, 18. listopadu 2021, 16:53

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.