neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Žena z Přerovska vyráběla masti z konopí. Je stíhaná z nedovolené výroby psychotropních látek

Policisté stíhají osmatřicetiletou ženu z Přerovska za pěstování konopí a výrobu léčivých mastí. Podle policie žena vyráběla marihuanu a za nedovolenou výrobu a nakládání s omamnými a psychotropními látkami jí nyní hrozí vězení.

Žena pěstovala konopí na oplocené zahradě rodinného domu v malé obci na Přerovsku od roku 2011 do letošního října.

"O rostliny konopí setého se starala, zalévala je a jejich růst podporovala hnojením. Jejím cílem bylo, aby z vypěstovaných rostlin získala sušením marihuanu," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Část rostlin podle ní žena spotřebovala a část použila k výrobě mastí.

"Tak postupovala i v letošním roce, kdy od května do října zasadila a vypěstovala nejméně 7 kusů rostlin o vzrůstu od 120 do 210 centimetrů, které dobrovolně vydala. Spolu s rostlinami předala policistům i 10 kusů částečně usušených větví konopí setého, které byly určené ke spotřebě a také plechový hrnec s mastí z konopného výtažku," dodala mluvčí policie.

Podezření z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy sdělil ženě policejní komisař ve zkráceném přípravném řízení.

Celníci zasahovali v pěstírně na Přerovsku, muž posílal konopí poštou

Přes dvacet kilo sušené marihuany a více než desítku mimořádně vzrostlých rostlin konopí zajistili celníci společně s policisty při domovní prohlídce na Přerovsku. Vyšetřování běželo od dubna a vyvrcholilo říjnovým zásahem u pěstitele. Tomu nyní...

Hodnocení článku je 26 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky konopí, léčba, marihuana, mast, policie, stíhání, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.