neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Řidič Audi svištěl u Přerova skoro dvoustovkou. Policie posílila kontroly na dálnicích

O více než padesát kilometrů v hodině překročil čtyřiatřicetiletý šofér Audi A8 povolenou rychlost na dálnici D1 u Přerova. Za rychlou jízdu jeho přestupek předali policisté do správního řízení, kromě pokuty tak muži hrozí i zákaz usednout za volant na šest až dvanáct měsíců.

V sobotu a v pondělí si policisté z dálničního oddělení Kocourovec opět posvítili na řidiče v úsecích dálnic D1, D35 a D46 v Olomouckém kraji. „Akce směřovala především na plynulý dálniční provoz, věnování se řízení vozidla, předjíždění nákladních vozidel, uhrazení časového poplatku či na kontroly, zda řidiči nejsou pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky,“ přiblížil policejní mluvčí Libor Hejtman.

VIDEO: Muž přepadl hernu v Olomouci. Policie ho zatkla v budově soudu

Olomoučtí kriminalisté zatkli muže podezřelého z loupežného přepadení herny v Olomouci, které se stalo před týdnem. Pro muže si přišli přímo k brněnskému soudu, kde zrovna vyfasoval rok vězení za to, že porušil zákaz řízení. Recidivista skončil...

Výsledkem dopravně bezpečnostní akce bylo 125 zkontrolovaných vozidel a třicet přestupků. „V příkazním řízení policisté na místě řidičům udělili pokuty za jedenáct tisíc korun. Dva přestupky oznámili do správního řízení. Mezi nejčastější prohřešky patřily nepoužití bezpečnostních pásů, překročení povolené rychlosti nebo neuhrazení časového poplatku na dálnici,“ konstatoval mluvčí Hejtman.

Prostějovem se někteří šílenci řítili rychlostí až 120 kilometrů. Ve městě je již druhý radar

Několik desítek řidičů, kteří překročili povolenou rychlost, zachytí každý den radar na frekventované brněnské výpadovce v Prostějově. Na záznamu jsou ovšem i řidiči, kteří ve městě jeli přes sto dvacet kilometrů v hodině. Dnes v Prostějově začal...

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky Doprava, dálnice, kontroly, policie, dálniční známka, rychlost, Olomouc, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.