pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Agresivní muž na Štědrý den ohrožoval svou matku, na policisty vzal plynovou pistoli

Zkrotit agresivního muže, který demoloval byt na prostějovském sídlišti a ohrožoval svoji matku, vyjížděli na Štědrý den po poledni zdejší policisté. Dvaatřicetiletý muž se zabarikádoval uvnitř, matka volala o pomoc a policisté museli použít beranidlo. Muž se poté na strážce zákona snažil poštvat psa a mával plynovou pistolí.

"Do ulice Marie Pujmanové v Prostějově byly vyslány všechny dostupné hlídky včetně psovodů. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že v jednom z bytů se zabarikádoval muž. V bytě držel i svoji matku, a to proti její vůli. Žena opakovaně volala o pomoc. Protože se z bytu ozývaly také výkřiky bolesti a policisté měli důvodné podezření, že může být někdo ohrožen na životě nebo zdraví, a s použitím beranidla vnikli do bytu," popsala mluvčí policie Marie Šafářová.

Muž poté policisty ohrožoval nožem, snažil se na ně poštvat svého psa a oháněl se kolem sebe plynovou pistolí. Policisté jej vyzývali, aby toho nechal, na to však agresor nereagoval.

"Hlídky proto musely přistoupit k použití donucovacích prostředků a muže zpacifikovat. Po vyšetření a ošetření v nemocnici byl umístěn v policejní cele," dodala mluvčí policie.

Kriminalisté muže obvinili z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, za který hrozí až pět let vězení. Na svobodu muže propustili až následující den.

Policisté stříleli na pronásledované BMW. Honička skončila na kraji Olomouce

Nebezpečnou honičku mají za sebou policisté z Olomoucka a Prostějovska. Po změření rychle jedoucího auta na dálnici D46 jej chtěli zkontrolovat, ale zprvu spolupracující řidič začal mužům zákona ujíždět. Honička končila v olomoucké části Holice,...

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto flusbrok.cz

Štítky agresor, matka, nůž, pistole, policie, Štědrý den, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.