čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

V Přerově zloději vykradli pokladničku na dobročinné účely. Naštěstí zůstalo přes 30 tisíc korun

Pokladničku na náměstí v Přerově, do které lidé od začátku adventu vhazovali peníze na dobročinné účely, vykradli neznámí zloději. Vylomili boční sklo a s největší pravděpodobností vzali část peněz. I přesto v kasičce zůstalo přes 30 tisíc korun. Případ již vyšetřuje policie.

Kasička byla přímo na Masarykově náměstí v Přerově v blízkosti vánočního stromu. Dnes ji pracovníci magistrátu chtěli otevřít. "Včera jsem ji ještě fotila a zcela jistě vím, že nebyla nikterak narušena," potvrdila Jana Pivodová z kanceláře primátora Přerova.

Náměstek primátora Petr Kouba (ODS), který má na starosti sociální oblast, je v šoku. "Někdo si dovolil takhle zneuctít sbírku, v rámci které lidé přispívali mobilnímu hospici Strom života, jehož pracovníci se starají o umírající. V pokladničce zůstalo 30 tisíc 396 korun. Kolik tam bylo před poškozením, to netušíme. Věc jsme předali k řešení policistům, kteří vyhodnotí i kamerové záznamy. Doufáme, a také to tak vypadá, že zloděj stačil vzít jen minimum," povzdechl si.

S koledou opět do ulic. Tříkrálová sbírka proběhne i tradiční formou

Koledníci Tříkrálové sbírky by s písní a křídou měli letos opět vyrazit do ulic. Jedna z největších dobročinných akcí se po loňském výrazném omezení vrací ke své původní podobě, dobrovolníci s kasičkami budou dodržovat zpřísněná hygienická...

Sbírka se v Přerově pořádá již 23 let

Peníze ze sbírky mají putovat na nákup dýchacích přístrojů, takzvaných kyslíkových koncentrátorů. "Ty jsou pro naše klienty důležité zvláště v dnešní době covidu," připomněl Stanislav Tvrdoň ze Stromu života.

Sbírka pod vánočním stromem se v Přerově pořádá už 23 let. Loni se vybralo 26 tisíc 982 korun pro sdružení Alfa Handicap a z výnosu byly pořízeny dvě repasované elektrické polohovací postele. V lednu roku 2020 vydala kasička 12 tisíc 314 korun, o rok dříve 15 tisíc 138 korun a v letech předchozích skončilo přepočítávání na částkách 14 tisíc 757 korun a 9 tisíc 914 korun. 

Sbírka pod vánočním stromem má v Přerově tradici od roku 2009, kdy v kasičce bylo 8 tisíc 688 korun.

Studenti a učitelé gymnázia vybrali ve sbírce 35 tisíc pro Fakultní nemocnici

Studenti a učitelé česko-francouzské sekce Slovanského gymnázia Olomouc zorganizovali v březnu letošního roku dobročinnou sbírku, jejíž výtěžek využije Fakultní nemocnice Olomouc na canisterapii, pro personál i pro pacienty. Sbírka vynesla 35 080...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Přerov

Štítky sbírka, vánoční strom, krádež, zloděj, pokladnička, kasička, police, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.