sobota 28. května 2022 Vilém

U Loštic boural na čtyřkolce. Se zákazem řízení a pozitivním testem na alkohol, cannabis i pervitin

Hned několik porušení zákonů a pravidel odhalili policisté při řešení dopravní nehody čtyřkolky v parku na Šumpersku. V jedné z místních částí Loštic havaroval šestačtyřicetiletý muž, který měl pozitivní test na alkohol, cannabis a pervitin. Navíc jel bez helmy a se zákazem řízení.

Noční vyjížďka v Žádlovickém parku v katastru obce Loštice skončila pro dva muže nehodou. Šestatřicetiletý muž podle zjištění policistů nezvládl řízení a narazil nejprve bokem a poté čelně do dvou vzrostlých stromů. Desetitisícovou škodou na stroji a zhruba dvoutisícovou na parkovém porostu ale následky nehody nekončily.

O víkendu bouralo několik opilých řidičů, v Olomouci měl jeden tři promile. Další chytla policie

Uplynulý víkend byl ve znamení alkoholu za volantem. Policie chytla několik opilých řidičů, další bourali. V nemocnici například skončila opilá osmatřicetiletý řidička, která havarovala u Mikulovic na Jesenicku. V Olomouci zase jednačtyřicetiletý...

„Dechovými zkouškami policisté naměřili řidiči 0,60 a 0,55 promile. Pozitivně vyšel také orientační test na omamné a psychotropní látky, a to na cannabis a amfetamin/metafetamin. Dále policisté zjistili, že řidič ani jeho čtyřiadvacetiletý spolujezdec za jízdy neměli na hlavě nasazenou a řádně připevněnou přilbu. Navíc zjistili, že řidič má až do srpna 2022 soudem vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel,“ vyjmenovala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Zraněný řidič čtyřkolky putoval k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc, jeho mladší spolujezdec vyvázl ve zdraví. Okolnosti celého případu jsou dál v šetření policie. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na dvě léta,“ specifikovala možný postih mluvčí Šafářová.

Nečekán a nezván. Cizinec vtrhl manželům do bytu, situaci řešila policie

Vykopnuté dveře a nezvaný host v bytě. O nepříjemný zážitek se manželskému páru v centru Olomouce postaral opilý cizinec, který jim vtrhl do obydlí. Muže na místě zajistili policisté, hrozí mu až tři roky vězení.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky Krimi, nehoda, čtyřkolka, alkohol, drogy, zákaz řízení, Šumperk, Mohelnice, Loštice, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.