pondělí 4. července 2022 Prokop

Z opravené železniční trati mezi Přerovem a Olomoucí zmizely kabely. Škoda je čtvrt milionu

Z nově opravené železniční trati z Přerova na Olomouc ukradl neznámý zloděj přes 500 metrů měděného kabelu. Podle dostupných informací bezpečnost na železnici neohrozil, škoda je však téměř čtvrt milionu korun. Zloději hrozí až pět let vězení.

"Dosud neznámý pachatel odcizil někdy od konce března do včerejšího dne z kabelové šachty na nově zrekonstruovaném železničním svršku ve směru z Přerova na Olomouc přes 500 metrů měděného jednožilového zemnícího kabelu. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 240 000 korun," potvrdila mluvčí policie Petra Vaňharová.

Policisté případ vyšetřují přečin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a krádeže, za který hrozí až pět let vězení nebo pokuta.

Na železnici na Přerovsku řádí zloději. Ukradli kilometr kolejnic i půl kilometru kabelu

Skoro kilometr kolejnic ukradli neznámí zloději poblíž Lověšic u nádraží v Přerově. V tomto týdnu jde o třetí podobnou krádež. U Dluhonic ve dvou dnech zmizelo více než půl kilometru měděného kabelu. Provoz na železnici ohrožen nebyl, škoda je...

Není to poprvé, co někde kradl na Přerovsku na železnici kabely nebo přímo koleje. V březnu zloději poblíž Lověšic u nádraží v Přerově vzali skoro kilometr kolejnic. U Dluhonic zase ve stejné době zmizelo ve dvou dnech více než půl kilometru měděného kabelu.

Ani v těchto případech provoz na železnici ohrožen nebyl, škoda však byla téměř 400 tisíc korun.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky krádež, železnice, kabel, měď, zloděj, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

yola film

Policisté případ vyšetřují přečin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a krádeže, za který hrozí až pět let vězení nebo pokuta.
Zdroj:

sobota, 14. května 2022, 15:17

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.