pondělí 28. listopadu 2022 René

Policejní pes Jágr dopadl dva sprejery. Snažili se utéct z ozdravovny ve Vojtěchově

Dva sprejery, kteří se ve středu večer snažili utéct z bývalé ozdravovny ve Vojtěchově na Prostějovsku, dopadl policejní pes Jágr. Muži pokreslili vrata, dveře, ale například i vypuštěný bazén. Noc strávili v policejní cele, za poškození cizího majetku jim nyní hrozí až rok vězení.

Dva muže ve věku 31 a 34 let zadržela ve středu před devátou hodinou večer policejní hlídka a psovod se služebním psem Jágrem. 

"Utíkali z areálu bývalé ozdravovny v obci Vojtěchov, kam jsme vyjeli na základě oznámení. Oba muži se chtěli zřejmě umělecky projevit, protože za pomocí sprejů a fixu vytvořili nápisy na plechových vratech a dveřích, odpadkových koších a neopomněli se podepsat a zanechat za sebou stopu i uvnitř vypuštěného bazénu," popsala mluvčí policie Miluše Zajícová.

V Hranicích na nádraží neznámý sprejer postříkal dva odstavené vlaky

Na dva odstavené vlaky na nádraží v Hranicích nastříkal o víkendu neznámý sprejer několik velkých nápisů. Škoda jde do desetitisíců korun, policie případ vyšetřuje pro trestný čin poškození cizí věci.

Policie oba výtečníky eskortovala na služebnu do Konice, kde proběhl výslech, a muži skončili v policejní cele. "Po zadokumentování případu byli následující den po zadržení propuštěni na svobodu. Škoda, kterou napáchali, nebyla prozatím vyčíslena," dodala mluvčí.

Za poškození cizího majetku jim podle trestního zákoníku hrozí až jednoletý trest vězení.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky sprejeři, dopadení, útěk, policejní pes, ozdravovna, Vojtěchov, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.