čtvrtek 1. prosince 2022 Iva

VIDEO: Teréňák naháněli policisté šest kilometrů. Nebezpečnou jízdu ukončila až střelba do pneumatik

Auto bez registračních značek a s rozbitým čelním sklem upoutalo pozornost policejní hlídky nedaleko města Konice. Jenže snaha zkontrolovat vůz a řidiče se ukázala jako tvrdý oříšek, muž za volantem na výzvy k zastavení nereagoval a nezastavily ho ani varovné výstřely.

Terénní auto Suzuki zaujalo úterý policisty na Konicku. „Na první pohled bylo zřejmé, že vozidlo nesplňuje stanovené podmínky pro bezpečnou jízdu v silničním provozu, proto se hlídka rozhodla ihned vozidlo zastavit a zkontrolovat. Na signál k zastavení však řidič nereagoval a snažil se ujet,“ popsala začátek dramatické situace mluvčí Miluše Zajícová. Auto jedoucí od Štarnova na Přemyslovice pokračovalo dál, ujíždějícího řidiče se policistům podařilo zastavit až mezi obcemi Pěnčín a Čechy pod Kosířem. Rozhodující byl zásah služební zbraní do pneumatik.

Na dálnici u Kocourovce cizinec omylem zajel k policejní služebně, aby si ulevil. Měl zákaz řízení

Velmi nerozumně si počínal dvaapadesátiletý cizinec, která na dálnici D35 u Kocourovce vjel na parkoviště k policejní služebně místo k čerpací stanici, aby si ulevil. Klidně začal močit, zkontrolovala ho však hlídka a vyšlo najevo, že kvůli...

„Výzvu k opuštění vozidla řidič ignoroval, proto jeden z policistů zakročil, podezřelého muže oknem vytáhl ven a nasadil mu pouta. O chvíli později policisté zjistili, že vozidlo řídil osmadvacetiletý muž bez řidičského oprávnění. Byla u něho provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem,“ vylíčila mluvčí Zajícová.

Orientační test na přítomnost návykových látek však byl u zadrženého pozitivní. „V nemocnici se muž podrobil odběru biologického materiálu a poté skončil na policejní služebně, kterou po provedení nezbytných úkonů mohl opustit. Událost šetříme pro podezření z několika přestupků proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích,“ uzavřela Zajícová.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky Krimi, stíhání, auto, střelba, drogy, Prostějov, Konice, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.