úterý 27. září 2022 Jonáš

Veterinární správa odhalila množírnu na Šumpersku. Chovatel nevěděl ani kolik psů má

V naprosto nevyhovujících podmínkách žilo nejméně 36 psů v Rapotíně na Šumpersku, kde inspektoři Státní veterinární správy z Olomouckého kraje objevili množírnu. Všechna zvířata by měla být majiteli odebrána, řada z nich trpí zdravotními problémy. Pro podezření z týrání zvířat oznámila Státní veterinární správa případ také policii.

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Olomouckého kraje kontrolu u chovatele psů v Rapotíně provedli na základě obdrženého podnětu. "Ve zcela nevhodných podmínkách zde dotyčný choval nejméně 36 psů, z toho 12 štěňat. Jednalo se o jedince plemene šarpej, jeho křížence a také křížence boloňského psíka," specifikoval mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Psi byli nesocializovaní, vystrašení a bázliví. "Zalézali do úkrytů a jejich přesný počet neznal ani sám chovatel. Téměř všichni psi trpěli dermatitidou, někteří měli ztrátu osrstění, lysá místa, chronické změny na kůži a výtoky z očí. Psi byli chováni v domě a venkovních prostorech plných předmětů, o které se mohli poranit či je pozřít," řekl Vorlíček.

Fenka měsíce trpěla hladem i neléčenými záněty. Majitele stíhá policie

Extrémně podvyživenou a nemocnou fenku stafordšírského teriéra zajistili u muže na Olomoucku pracovníci Krajské veterinární správy letos v březnu. Zvíře trpělo u dvaadvacetiletého majitele hladem, žízní i neléčenými záněty. Za týrání mladíkovi...

 

U 17 psů starších šesti měsíců chovatel v Rapotíně nedoložil platnou vakcinaci zvířat proti vzteklině, 12 psů nebylo označeno čipem. Chovatel podle Vorlíčka neplnil ani další povinnosti vyplývající z legislativy. "Neměl chov nahlášený, přestože se v něm nacházely více než tři feny. Nevedl ani takzvané evidenční listy vrhů," dodal Vorlíček.

SVS už podala šumperské radnici návrh na odebrání všech psů z tohoto chovu a jejich umístění do náhradní péče. "Zároveň jsme podali policii oznámení pro podezření z trestného činu týrání zvířat," uzavřel mluvčí Vorlíček.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Státní veterinární správa

Štítky Krimi, týrání zvířat, pes, množírna, Státní veterinární správa, policie, množírna Rapotín, Rapotín, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.