úterý 27. září 2022 Jonáš

Jednačtyřicetiletý recidivista pobodal v Přerově známého v opilecké hádce. Je obviněn z vraždy a skončil ve vazbě

, aktualizováno 14. srpna 2022, 20:35

Z vraždy a výtržnictví kriminalisté obvinili jednačtyřicetiletého recidivistu, který v pátek před půlnocí pobodal v Přerově v opilecké hádce svého osmatřicetiletého známého. Ten po útoku zemřel. Útočník sám přišel na policii. Soud dnes rozhodl, že půjde do vazby. Hrozí mu až dvacet let.

Vražda se stala v pátek krátce před třiadvacátou hodinou na parkovišti na třídě Generála Janouška v Přerově.

"Policisté po příjezdu na místo zjistili, že mezi dvěma muži posilněnými alkoholem došlo k hádce, která přerostla ve fyzický útok. Jeden z nich přitom vytáhl nůž a způsobil druhému muži bodnořezné poranění. Útočník se poté dal ihned na útěk. Zraněný muž i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřel," uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.

Čtrnáctiletý hoch zachraňoval jednu z obětí vražd v Kostelci. Nikdo z kolemjdoucích mu nepomohl

Běžná cesta domů od zubaře se pro Martina Hublara proměnila v Kostelci na Hané v boj o záchranu lidského života. Na konci dubna šokovala nejen malé městečko na Prostějovsku zpráva o trojnásobné vraždě. Jednu z pobodaných obětí tehdy uviděl na...

Policisté začali po útočníkovi okamžitě pátrat. Na místo se dostavili krajští kriminalisté, během pátrání se jim podařilo zjistit totožnost osmatřicetileté oběti i útočníka. "Ten se nakonec po pár desítkách minut sám dostavil na zdejší obvodní oddělení, kde byl zadržen. Motivem činu zřejmě byla banální opilecká hádka. Oba muži byli z Přerova a znali se," dodal mluvčí police.

Kriminalisté již podali návrh na vzetí muže do vazby. Obviněný muž byl v minulosti odsouzen pro různorodou trestnou činnost. Nyní mu hrozí dvanáct až dvacet let vězení.

"Okresní soud v Přerově poslal jednačtyřicetiletého muže obviněného z trestných činů vraždy a výtržnictví do vazby," potvrdil v neděli v podvečer mluvčí policie.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky vražda, hádka, alkohol, obvinění, policie, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.