sobota 1. října 2022 Igor

Ženu oklamal podvodník. Peníze ze svého účtu nanosila do automatu na bitcoiny. Přišla o čtvrt milionu

Žena z Prostějovska přišla o čtvrt milionu korun poté, co naletěla podvodníkovi, který ji přesvědčil, že má napadený účet v bance. Podle jeho pokynů peníze z účtu vybrala a na desetkrát postupně nanosila do automatu na bitcoiny v Olomouci.

Žena jela sto kilometrů taxíkem k bitcoinmatu ochránit účet. Podvodníkovi poslala tři sta tisíc

Vystrašit důvěřivou ženu z Jesenicka se podařilo neznámému šejdíři již známou historkou o napadeném bankovním účtu. Oběť podvodu neváhala, sedla do taxíku a odjela podle instrukcí do Olomouce sjednat si úvěr. Tři sta tisíc pak vložila do...

Internetový podvodník tentokrát oklamal ženu středního věku z Prostějovska. Pachatel využil již několikrát opakovaný a veřejně známý trik, kdy se vydával za pracovníka peněžního ústavu, který má na starosti bezpečnost.

"Ženu přesvědčil, že její peníze jsou na účtu v ohrožení. Podle jeho pokynů hotovost vybrala a postupovala podle toho, jak jí bylo doporučeno a do bankomatu na bitcoiny v olomoucké obchodní galerii Olympia vložila v deseti případech 25 tisíc korun na cizí účet," popsala neuvěřitelný případ mluvčí policie Miluše Zajícová.

O dva dny později žena přišla na to, že ji podvodník zmanipuloval a že o své peníze přišla. "Událost prověřujeme jako trestný čin podvod," dodala mluvčí policie.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky podvod, internet, žena, účet, bitcoin, čtvrt milionu, policie, Prostějov, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.