pátek 9. prosince 2022 Vratislav

Celníci z Olomouce spolupracovali na akci String: Odhalili dvousetmilionový daňový únik

Škodu až 200 milionů korun má zřejmě na svědomí skupina třinácti osob, kterou obvinili policisté ze zvlášť závažného zločinu krácení daně. Na případu fiktivního obchodování s elektronikou a tonery pracovali olomoučtí celníci společně s příslušníky Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Olomoučtí celníci ze Sekce pátrání Generálního ředitelství cel a policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) provedli společně závěrečnou realizaci pod krycím názvem STRING.

Olomoučanka chtěla obchodovat na burze. Naletěla podvodníkům a přišla o téměř 2,5 milionu

O téměř dva a půl milionu korun přišla devětatřicetiletá žena z Olomouce, která se po telefonu nechala zlákat k obchodování na burze. Zaujala ji nabídka na internetu, nejprve se jí ozvala rusky mluvící žena a pak další lidé, kteří ji pod různými...

„V rámci úkonů trestního řízení obvinili třináct fyzických osob, z toho dvanáct na území ČR a jednu osobu na Slovensku, které jsou podezřelé ze spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné platby. Škoda, kterou osoby měly způsobit, je vyčíslena na bezmála 200 milionů Kč,“ informoval v tiskové zprávě mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté požádali policisty Slovenské republiky o úkony směřující k zajištění majetku v hodnotě zhruba 71 milionů korun. „V České republice došlo k zajištění tuzemských bankovních účtů se stavem 1,2 milionu korun,“ podotkl mluvčí Ibehej. 

Olomoucká celní správa řešila případ fiktivního obchodování s elektronikou a tonery do května, poté jej předala k dalšímu vyšetřování ostravské expozituře NCOZ. „S ohledem na celý případ uzavřely obě složky dohodu, vytvořily společný vyšetřovací tým a provedly závěrečnou realizaci,“ doplnil k akci STRING Jaroslav Ibehej s tím, že tři obviněné osoby poslal soud do vazby.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři , | Foto FB Celní správa ČR

Štítky Celní správa, krácení daní, daňový únik, krimi, kriminalisté, NCOZ, Olomouc, Ostrava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.